FX 4100 Sisteme 500 TL Yükseltme Önerisi

Orhan Özkan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 500 lira bütçem var sizce bu 500 lira ile Xeon sistem toplamalı mıyım? Yoksa sisteme ekran kartı falan almamız lazım önerilerinizi bekliyorum.

Sistem Özellikleri :
  • FX-4100 işlemci
  • 8 GB RAM DDR3 1333 Mhz
  • R7 250 2 GB
  • Windows 10 işletim sistemi
Lütfen öneride bulunun cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
500TL harcayıp bu sistemi yükseltmek pek mantıklı değil. Para biriktirip baştan toplaman daha iyi olur. Ya da yoksa eğer bir SSD alabilirsin.

Ama yine de işlemci, ekran kartı vs. yükseltmek istiyorum diyorsan FX 8300 alabilirsin. Ekran kartı olarak da 750Ti, 1050 olabilir.

İşlemcin ve RAM'lerin yeterli sadece bir ekran kartı takviyesi yapman yeterli olacaktir. R7 250'yi satıp üzerine biraz daha koyup GTX 9xx serilerinden bir tanesini alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Fakat yeni parçalar çok pahalı bende 2.el ürünlere yöneldim işlemci olarak fx 6300 alsam ekran kartıda gtx 750 ti yapsam ikisinde AliExpress'ten alınacak alınırsa tabii başka öneriniz varsa yazabilir misiniz.Anakart Msı 760gm-p21 bu arada

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Fakat yeni parçalar çok pahalı bende 2.el ürünlere yöneldim işlemci olarak fx 6300 alsam ekran kartıda gtx 750 ti yapsam ikisinde AliExpress'ten alınacak alınırsa tabii başka öneriniz varsa yazabilir misiniz.Anakart Msı 760gm-p21 bu arada

İşlemci yükseltmek istiyorsan bu sistemde FX 8300'den başka işlemci düşünme derim. TDP değeri düşük ve 8 çekirdek olması W10 ve DX12 için çoklu çekirdek performansıyla kendini oldukça öne çıkaracaktır.

Tabi anakartın uyumu da önemli. Bileşenlerde belirtmemişsin.

En sonda yazdım anakart şu Msı 760gm-p21 anakart eski bir anakart.Bi de şunu sormak istiyorum.Xeon sistem toplasam nasıl olur işlemci olarak x5460 alsam ama anakart olarak ne önerirsiniz ben bulamadım da şu uyumulumu fiyatı da uygun asus p5g41c-m lx anakart ddr 3 ram destekli olduğu için 100 liraya da soğutucu önerirsiniz sevinirim tabi ekran kartı olarak gtx 750 ti düşündüm nasıl olur.

En sonda yazdım anakart şu Msı 760gm-p21 anakart eski bir anakart.Bi de şunu sormak istiyorum.Xeon sistem toplasam nasıl olur işlemci olarak x5460 alsam ama anakart olarak ne önerirsiniz ben bulamadım da şu uyumulumu fiyatı da uygun asus p5g41c-m lx anakart ddr 3 ram destekli olduğu için 100 liraya da soğutucu önerirsiniz sevinirim tabi ekran kartı olarak gtx 750 ti düşündüm nasıl olur.
PassMark - CPU Comparison Intel Xeon X5460 vs AMD FX-8300 Eight- vs AMD FX-4100 Quad-
Buradaki değerlere bakarsak Xeon mantıklı bir seçim değil gibi görünüyor. Bence bir de anakart masrafına girme boş yere.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı