FX-4300 İşlemci 2 Çekirdek olarak Gözüküyor

Doğukan Karaca

Decapat
Daha fazla  
İşlemci 4 Çekirdek fakat Görev yöneticisinde 2 olarak gözüküyor.

AMD FX-4300 Black Edition

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    303,7 KB · Görüntüleme: 117
Windows arama kısmına msconfig yazıp enter'a basın. Önyükleme sekmesine gelip Gelişmiş Seçeneklere tıklayın. Oradaki kısımda işlemci sayısında tik varsa tiki kaldırın.

Windows arama kısmına msconfig yazıp enter'a basın. Önyükleme sekmesine gelip Gelişmiş Seçeneklere tıklayın. Oradaki kısımda işlemci sayısında tik varsa tiki kaldırın.
Tik yok

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    301,9 KB · Görüntüleme: 125
İşlemcide 2 tane fiziksel modül var. Onun için 2 çekirdek gösteriyordur. CPU-Z programında 4/4 olarak görünüyorsa bir sorun yok demektir.

İşlemci sayısı kısmına tıklayıp, 4'ü seçin tamam deyip çıkın. PC'yi yeniden başlattıktan sonra, sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
Benim bildiğim oradaki sayı bilgisayar açılış hızını etkiliyor
Tik koyup 4'ü seçip yeniden başlatın.
Benim bildiğim oradaki sayı bilgisayar açılış hızını etkiliyor
İşlemcide 2 tane fiziksel modül var. Onun için 2 çekirdek gösteriyordur. CPU-Z programında 4/4 olarak görünüyorsa bir sorun yok demektir.
Atayım mı CPU Z resmini?

Birşey yapmanıza gerek yok değerler olması gerektiği gibi. FX 6300 kullanırken ben de 3/6 olarak görüyordum görev yöneticisinde çekirdek sayılarını. Bir zararını görmedim.
Burası böyle birde birşey soracağım oradaki işlemci sayısını 4 yapmalı mıyım?
Açılış hızını etkilediği söyleniyor ama ben faydasını görmedim, size kalmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı