FX 5200 Windows 7 64 Bit driver

BUSEMURAT

Hectopat
Daha fazla  
NVIDIA GeForce FX 5200 ekran kartı sürücüsü lazım bulamıyorum. Win7Home 64 Bit. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir türlü bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA GeForce FX 5200 ekran kartı sürücüsü lazım bulamıyorum. Win7Home 64 Bit. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir türlü bulamadım.

Hocam Vista driverini deneyin.
@BUSEMURAT Hocam setup sorun verdiyse setupun sağına tıklayıp WinRAR ile klasöre ayıkla yapın.
Sonra klasörün içinde Display. Driver dosyasını bulun.
Aygıt yöneticisine girin Ekran kartınızın sürücü kısmından sürücü güncelleştir deyin.
Gelen ekranda sürücü yazılımı için bilgisayarıma tara seçeneğine girin.
Bu konumda sürücü yazılımı ara denilen kısma daha deminki Display. Driver klasörünün yolunu gösterin öyle yüklemeyi deneyin.

Son düzenleme:
Nvidia’nın sürücü sitesinde GeForce 5 FX serisi olarak driverlar gözüküyor.
Evet Öyle ama WİN7 için yok bulamadım
Hocam Vista driverini deneyin.
@BUSEMURAT Hocam setup sorun verdiyse setupun sağına tıklayıp WinRAR ile klasöre ayıkla yapın.
Sonra klasörün içinde Display. Driver dosyasını bulun.
Aygıt yöneticisine girin Ekran kartınızın sürücü kısmından sürücü güncelleştir deyin.
Gelen ekranda sürücü yazılımı için bilgisayarıma tara seçeneğine girin.
Bu konumda sürücü yazılımı ara denilen kısma daha deminki Display. Driver klasörünün yolunu gösterin öyle yüklemeyi deneyin.
Vista için olanı denemiştim ama birde böyle deneyim olacak mı bakalım. Hemen deniyorum

Beklemedeyim hocam.
yüklemedim ve açtım kurulumu tamamladıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlattı. Ekran kartı driver yüklenmiş mi oldu şimdi? Önceden Görüntü Bağdaştırıcılarına girince ekran kartında Standart Vga yazıyordu. Şimdi ise yani bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra ekran kartının modeli yazıyor.

Yüklemedim ve açtım kurulumu tamamladıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlattı. Ekran kartı driver yüklenmiş mi oldu şimdi? Önceden Görüntü Bağdaştırıcılarına girince ekran kartında Standart VGA yazıyordu. Şimdi ise yani bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra ekran kartının modeli yazıyor.

Ekran kartının modeli yazıyorsa yüklenmiştir zaten çözünürlük farkından da anlarsınız hocam. Yanında ünlem falan var mı?

Ekran kartının modeli yazıyorsa yüklenmiştir zaten çözünürlük farkından da anlarsınız hocam. Yanında ünlem falan var mı?
Yanında ünlem yok ve evet çözünürlük değişti daha iyi oldu. Peki bir şey daha sormak istiyorum. Bilgisayarımın çok yavaş olmasının sebebi nedir? Bunu nasıl düzeltebilirim? Eğer vaktiniz varsa yanıtlarsanız sevinirim.

Yanında ünlem yok ve evet çözünürlük değişti daha iyi oldu. Peki bir şey daha sormak istiyorum. Bilgisayarımın çok yavaş olmasının sebebi nedir? Bunu nasıl düzeltebilirim? Eğer vaktiniz varsa yanıtlarsanız sevinirim.

Driver başarıyla yüklendi. Yavaş olma sebebi HDD kaynaklı olabilir FX5200 kullandığınıza göre anakartınız da işlemciniz de eskidir RAM düşüktür sebepler bunlar.

Driver başarıyla yüklendi. Yavaş olma sebebi HDD kaynaklı olabilir FX5200 kullandığınıza göre anakartınız da işlemciniz de eskidir RAM düşüktür sebepler bunlar.
Yeni 1GB'lık RAM taktım. Yardımınız için teşekkürler. İyi Akşamlar diliyorum daha fazla rahatsız etmeyeyim sizi

Geri
Yukarı