FX 6100 hız aşırtma

ASİLBARON

Hectopat
Selamünaleyküm. Bilgisayarımı Windows 8.1 Pro'dan Windows 10 Pro'ya formatladım pişman oldum CPU kullanımı aniden %100 oluyor ve işlemcimin hızı 3.30 ve bu hızı geçiyor 3.90'lara falan yükseliyor overclock kesinlikle yapılmadı bilmiyorum da nasıl yapılır birçok yöntem denedim güncellemeleri yaptım ama bir türlü düzeltemedim. Konularda araştırdım ama bir çözüm bulamadım yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Ekleyeyim 10 defa format attım Windows 8 bile attım ama olmadı bir türlü. AMD OverDrive programına baktım hız aşırtma açık kapatıyorum tekrar açılıyor yardımcı olur musunuz BIOS ile mi ayarlanıyor bu.

RAM12 GB 1600 MHz RAM. Ekran kartır7 265 2 GB 256 bit. Anakartasus M5A78L-M LX. İşlemciamd FX 6100.

Biosu sıfırladığında overclock iptal olur. Olmuyorsa intel turbo boostu kapatabilirsin. Windows 10 un eski sürümlerini kullanıyorsan yüksek işlemci ve disk kullanımı hatalarıyla karşılaşabilirsin. Temiz bir yerden son sürüm iso indirebilirsin. Formattan sonra üretici sitesinden çipset, ıch vs anakart driverlarının hepsini yükle.

BIOS'u sıfırladığında overclock iptal olur. Olmuyorsa Intel Turbo Boost'u kapatabilirsin. Windows 10'un eski sürümlerini kullanıyorsan yüksek işlemci ve disk kullanımı hatalarıyla karşılaşabilirsin. Temiz bir yerden son sürüm ISO indirebilirsin. Formattan sonra üretici sitesinden çipset, ıch vs anakart driverlarının hepsini yükle.

Hepsini yaptım sürümüm 21H2 Windows 10 Home AMD OverDrive programında Turbo Core kapattım düzeldi geçmiyor hızı ama hala devam ediyor CPU bir anda 100 olup geri düzeliyor bu program ile çözülebilir diye tahmin ediyorum kullanmayı bilen var mı?

Hepsini yaptım sürümüm 21H2 Windows 10 Home AMD OverDrive programında Turbo Core kapattım düzeldi geçmiyor hızı ama hala devam ediyor CPU bir anda 100 olup geri düzeliyor bu program ile çözülebilir diye tahmin ediyorum kullanmayı bilen var mı?
Turbo core özelliğinin %100 olmasıyla alakası yok. Overdrive programını silip BIOS reset at oynama ayarları ile.

Geri
Yukarı