FX-6100 Max os x Mountain Lion Yüklenirken Hata

beyazisyan

Hectopat
BIOS 08.00.10
İşlemcim AMD FX(tm)-6100 Six-Core Processor
Ekran Kartım AMD Radeon HD 6800 Series

Max os x Mountain Lion İndirdim,
Windows 7 Kullanıyorum,
Max os x Mountain Lion Kullanmak İstiyorum,
Yüklenişine Baktım Herşeyi Denedim,
Ama Bir Sorun Var,
Sizin Videoda,Bios Dan Windows Yerine Mac Seçimi Var,
Ben O Seçenegi Bir Türlü Bulamadım,
Bios Dan Mac Ayarlarına Geçemedim Yani,
Acaba Bilgisayarım Uyumlu Degil Mi ?
Veyahut Nasıl Yükleye Bilirim ?

Niresh 10.8.2 kurmanı tavsiye ederim.. ati ekran kartını tanıtma ihtimalin yüksek... AMD işlemciler genelde sorun çıkarmaktadır... Youtubede Niresh 10.8.2 on AMD PC kurulumlarını izlersen rahatlıkla kurarsın.

Öncelikle gezindiğim bütün hackintosh sitelerinde yazan şeyi yazmak zorundayım "good luck" çünkü biraz bilgi biraz şans işi bu iş... Uyumlu olup olmaması Ramiz dayıyı ne kadar dinleyeceğine bağlı imzamda ne diyor? :D

AMD işlemci sonuçta sorunlu bir işlemci, Macosx için uygun değil, yamalı kernellerle kurulabiliyor ki kurabilenler var, sonuçta her güncelleme sonrası sorun çıkaracağı belli fakat hayalden çok zaman kaybı olarak nitelendirmek daha doğru olur... :)

Peki ... sanirim ekran karti ile bir alakasi yok.islemci degismesi lazim.konuda yazdigim ekran kartina gore bir islemci onere bilirmisiniz ...bence mac os icin islemci degismesine deger.

İntel core2 duo'dan başlar Core i7'ye kadar gider... Haswell olmasın şimdilik... İstediğin yelpazeden seçebilirsin.. (i3-i5-i7 seçmen tavsiye edilir) Pentiumdan ve Celerondan uzak dur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı