FX-6100 sistem aşırı yavaşladı

bekkir1998

Femtopat
Daha fazla  
  • AMD - FX6100 3.30 GHz
  • 8 GB G.Skill 1333 MHz
  • MSI RX580 Armor OC
  • Gigabyte 970A-DS3P anakart

İlk açılış 40 dk.yi buluyor, ondan sonra GTA 5'i bile en yüksek grafiklerde kasmadan oynatıyor ama masaüstü ve normal uyguluma acılmadıgında cok yavas ve FPS droplar cok fazla oluyor.

Sekmelerden en sağda bulunan "Error Scan"a tıklayın.
Burada iki seçeneğimiz var; Derin Tarama ya da Quick Scan (Yüzeysel Tarama).
En sağlıklısı Derin Taramadır. Ben tavsiye ederim.
Start'a tıklayarak Derin Taramayı başlatın. Harici diskinizin boyutuna ve aktarım hızına göre süre değişir. Örneğin benim harici diskim WD 1 TB 7200 RPM. Derin taramayı 2-3 saat gibi bir sürede bitirdi. Eğer Bad Sector veya benzeri bir hata varsa aşağıda verilmiş resimdeki gibi kırmızı noktalar olur.

E12F3019-F372-46AF-9925-F58C77DBFEC6.png

Yukarıdaki kırmızı noktalar Bad Sector olan bölümlerdir. Bazı programlarda bu bölümleri kapatıp, ileride daha da büyüyerek diğer bölümlere yayılmasını engelleyebilirsiniz.

Sekmelerden en sağda bulunan "Error Scan"a tıklayın.
Burada iki seçeneğimiz var; Derin Tarama ya da Quick Scan (Yüzeysel Tarama).
En sağlıklısı Derin Taramadır. Ben tavsiye ederim.
Start'a tıklayarak Derin Taramayı başlatın. Harici diskinizin boyutuna ve aktarım hızına göre süre değişir. Örneğin benim harici diskim WD 1 TB 5400 RPM. Derin taramayı 2-3 saat gibi bir sürede bitirdi. Eğer Bad Sector veya benzeri bir hata varsa aşağıda verilmiş resimdeki gibi kırmızı noktalar olur.

Eki Görüntüle 766705
Yukarıdaki kırmızı noktalar Bad Sector olan bölümlerdir. Bazı programlarda bu bölümleri kapatıp, ileride daha da büyüyerek diğer bölümlere yayılmasını engelleyebilirsiniz.
Sadece 1 adet kırmızı nokta cıkıyor ve tarama yaparken sıcaklık 53 derecelere ulaştı

Geri
Yukarı