FX 6100 ve 750 Ti ile FPS düşüşü

erofgoen

Decapat
Daha fazla  
Anakart ASUS M5A97 r. 20.
RAM DDR3 4 GB + 8 GB 800 MHz.
İşlemci FX 6100 3.3 GHz.
Ekran kartı ASUS ROG STRIX 750 Ti OC.

Sistemim bu oyunlarda çok fazla drop yiyor.

Hocam drop yemenizin sebeplerinden biri RAM larınızın MHz'si düşük 800 MHz gerçekten ciddi bir sorun siz MHz'ye bakmadan RAM GB'sini arttırmışsınız. Ramlarınızın modeline bakınız 800 üstü MHz veriyorsa ve anakartiniz destekliyorsa BIOS'tan kesinlikle arttırılmalı! (anakart 1333 MHz'ya da 1801 MHz destekliyorsa arttirin, desteklemiyorsa ellemeyin ya da anakart değiştirin )
İkinci olarak bende FX 6100 kullanıcısıyım.
Emülatörden PUBG Mobile oynuyorum 3 yıldır ve kesinlikle 55FPS altı almadım oyunda ciddi ısınan bir işlemci, performansıda Online oyunlarda işlemcinin GHz'sini arttirirsaniz sizi kolaylıkla tatmin eder.
Kasaniz da iyi bir soğutma sistemi varsa işlemcinize overlock yapın.
İşlemcinin sıcaklık kontrrolleri 3.9 GHz de iyiyse, 3.3 GHz'den 3.9 GHz'ye çekin, ben 3.9 GHz de kullanıyorum ve performansı ciddi bir şekilde arttı ve tatmin etti.
Masaüstünde 50 45 dereceleri görürse ısınıyor demektir o yüzden düşürün aksi halde PC yük altında reset atar! 3.8 ya da 3.7 yapın tek tek deneyin.
●Hocam yapıp yapmamanız size kalmış sisteminize yeni anakart eklerseniz ve uymaz ise beni sorumlu bilmeyiniz.
●Overlock ciddi bir iştir emin ellerde yapılması gerekir, sıcaklık değerlerine bakmadan direk 3.9'a alıp ya da 4.0 turbaya alıp oyuna girerseniz ve PC zarar görürse benden bilmeyiniz!
●Tekrar söylüyorum sorumlulukları üstüme almıyorum yapıp yapmamanız size kalmış, ben illaki yapın demiyorum ama yaparsanız drop sorunu çözülecektir.
♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢
●Overlock bilmiyorsanız bilen bir kişiye yaptırın ya da çevrenizde bilgisayarcı varsa orada yapın.
İyi günler.
Not: İşlemci için overlock BIOS'tan yapılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Drop yemenizin sebeplerinden biri RAM larınızın MHz'si düşük 800 MHz gerçekten ciddi bir sorun siz MHz'ye bakmadan RAM GB'sini arttırmışsınız. Ramlarınızın modeline bakınız 800 üstü MHz veriyorsa ve Anakartiniz destekliyorsa BIOS'tan kesinlikle arttırılmalı! ( Anakart 1333 MHz ya da 1801 MHz destekliyorsa arttirin, desteklemiyorsa ellemeyin ya da anakart değiştirin )
İkinci olarak bende FX 6100 kullanıcısıyım
Emülatörden PUBG Mobile oynuyorum 3 yıldır ve kesinlikle 55FPS altı almadım oyunda ciddi ısınan bir işlemci, performansıda Online oyunlarda işlemcinin GHz'sini arttirirsaniz sizi kolaylıkla tatmin eder
Kasaniz da iyi bir soğutma sistemi varsa işlemcinize overlock yapın
İşlemcinin sıcaklık kontrrolleri 3.9 GHz de iyiyse, 3.3 GHz'den 3.9 GHz'ye çekin, ben 3.9 GHz de kullanıyorum ve performansı ciddi bir şekilde arttı ve tatmin etti.
Masaüstünde 50 45 dereceleri görürse ( ısınıyor demektir o yüzden düşürün aksi halde PC yük altında reset atar! ) 3.8 ya da 3.7 yapın tek tek deneyin
●Hocam yapıp yapmamanız size kalmış sisteminize yeni Anakart eklerseniz ve uymaz ise beni sorumlu bilmeyiniz
●Overlock ciddi bir iştir emin ellerde yapılması gerekir, sıcaklık değerlerine bakmadan direk 3.9'a alıp ya da 4.0 turbaya alıp oyuna girerseniz ve PC zarar görürse benden bilmeyiniz!
●Tekrar söylüyorum sorumlulukları üstüme almıyorum yapıp yapmamanız size kalmış, ben illaki yapın demiyorum ama yaparsanız Drop sorunu çözülecektir
●Overlock bilmiyorsanız bilen bir kişiye yaptırın ya da çevrenizde bilgisayarcı varsa orada yapın
İyi günler
(Not: İşlemci için overlock BIOS'tan yapılıyor )

Hocam, SSD'den dolayı drop girmiş olmasın? Bu saydığınız nedenlerden dolayı pek drop olabileceğe benzemiyor.

Hocam sorun SSD ihtiyacida olabilir fakat arkadaş performans için Windows 7 kullanıyorsa SSD ile pek alakası olmayabilir.

Windows 10 kullanıyorum SSD de 45GB boş yer var ondan olabilir mi?
Hocam drop yemenizin sebeplerinden biri RAM larınızın MHz'si düşük 800 MHz gerçekten ciddi bir sorun siz MHz'ye bakmadan RAM GB'sini arttırmışsınız. Ramlarınızın modeline bakınız 800 üstü MHz veriyorsa ve anakartiniz destekliyorsa BIOS'tan kesinlikle arttırılmalı! ( anakart 1333 MHz ya da 1801 MHz destekliyorsa arttirin, desteklemiyorsa ellemeyin ya da anakart değiştirin )
İkinci olarak bende FX 6100 kullanıcısıyım.
Emülatörden PUBG Mobile oynuyorum 3 yıldır ve kesinlikle 55FPS altı almadım oyunda ciddi ısınan bir işlemci, performansıda Online oyunlarda işlemcinin GHz'sini arttirirsaniz sizi kolaylıkla tatmin eder.
Kasaniz da iyi bir soğutma sistemi varsa işlemcinize overlock yapın.
Masaüstünde 50 45 dereceleri görürse ( ısınıyor demektir o yüzden düşürün aksi halde PC yük altında reset atar! ) 3.8 ya da 3.7 yapın tek tek deneyin.
●Hocam yapıp yapmamanız size kalmış sisteminize yeni anakart eklerseniz ve uymaz ise beni sorumlu bilmeyiniz.
●Tekrar söylüyorum sorumlulukları üstüme almıyorum yapıp yapmamanız size kalmış, ben illaki yapın demiyorum ama yaparsanız drop sorunu çözülecektir.
●Overlock bilmiyorsanız bilen bir kişiye yaptırın ya da çevrenizde bilgisayarcı varsa orada yapın.
İyi günler.
(Not: İşlemci için overlock BIOS'tan yapılıyor )

RAM desteklediği kadar mı yapmam gerekir BIOS'ta en yüksek gözükeni mi yapmam gerekir.

Geri
Yukarı