FX 6100 ve GTX 1060 darboğaz sorunu

Kemalkara

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar, FX 6100 3.3 GHz işlemcim ve 8 GB Hyper Blue DDR3 RAM'im var. Anakartim da AM3+ 970 A D3. Bu sisteme eski kartımı satip GTX 1060 6G aldim, şimdi Dragon Age Insqution oynarken ( Full HD) high ayarlarda FPS 30'lara dusuyor, bu kartla bu oyunu highta 50-60 FPS oynamam mümkün değil mi ? İslemcim darbogaz mi yapıyor? Eğer degistirmem gerekirse AMD'de hangi işlemciyi almaliyim ? Cok tesekkurler ustadlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci darboğaz yapıyor. Fps yükseltmek için FX-8300 üstü bir işlemci kullanmanız gerekiyorki darboğaz azalsın ama emin olabilirsiniz fps baya artar. Durumunuz varsa Skylake sistem yapabilirsiniz darboğaz tamamen kesilecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
fx6100 lü video bulamadım i3 6100 de gtx1060 la darboğaz yapmaktadır.DSR kullanarak bir nebzede olsa darboğazı azaltabilirsiniz.

Son düzenleme:
Aynı işlemci ile arkadaşım r9 380x ile cs:go'da sorun yaşıyordu. İkinci el i5 4460 ile h81 anakart alıp sorununu çözmüştü. Bütçeniz düşük ise bu tarz bir yola başvurabilirsiniz. Ancak daha iyi bir sistem güncellemesi düşünüyorum derseniz. i3 6100 işinizi bence görecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı