FX 6100 ve HD 6850 Sistemde Görüntü Gelmiyor

richt47

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
İki hafta once yurt dışına gittim gitmeden önce bilgisayarım çalışıyordu. Fakat eve geldiğimde bilgisayarı açınca fanlar vs çalışıyor ancak monitörde sinyal yok diyor.
  • BIOS'un pilini çıkarttım.
  • Tüm parçalarını kontrol ettim.
  • Elimde ram vardı değiştirdim.
  • Tüm parçalarını çıkartıp tekrar taktım.
  • En sonunda işlemci, ekran kartı, RAM'ı başka bir anakartta takinca ekrana görüntü geldi.
Sizce problem nedir?
  • Anakart MSI 970a-43
  • Ekran karti Radeon HD 6850
  • İşlemci FX 6100

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sıkıntı olmuştu bir ara sonra farklı bir monitöre takıp bios ve ekran kartının sürücülerini kaldırıp güncelledim normale döndü. İstersen bir tamirciye götürebilirsin veya elinde monitör varsa ondan halledebilirsin.

6100'de dahili GPU varsa onboard çalıştırmayı deneyin. Çalışmazsa anakartınızı bir yere göstertmeniz gerekebilir.

Bende de aynı sıkıntı olmuştu bir ara sonra farklı bir monitöre takıp bios ve ekran kartının sürücülerini kaldırıp güncelledim normale döndü. İstersen bir tamirciye götürebilirsin veya elinde monitör varsa ondan halledebilirsin.
Hocam başka monitördede denedim ama sonuç aynı
6100'de dahili GPU varsa onboard çalıştırmayı deneyin. Çalışmazsa anakartınızı bir yere göstertmeniz gerekebilir.
Anakartta maalesef onboard yok
Up

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı