FX 6100 ve R7 265 Oyunlarda donma problemi için parça değiştirme tavsiyesi

shayze92

Hectopat
Arkadaşlar sistemim şöyle;

MSİ 990FXA GD65 2133 Mhz Anakart
FX 6100 3.3 Ghz İşlemci
Gskill 8 Gb DDR3 2x4 Ram
Sapphire R7 265 GDDR5 2Gb Ekran Kartı
Xıleance 500w Psu
Samsung 840 EVO 120 Gb SSD
Seagate 7200 Rpm 32 mb 1TB Harddisk

Hata şöyle gerçekleşiyor;

Önce oyunda görüntü donuyor ama sesler gelmeye ve bilgisayar çalışmaya devam ediyor alt+tab yaptığımda masaüstüne dönüp görev yöneticisinden kapayıp devam edebiliyorum. Haftada bir defa gibi bir süre ile de mavi ekran hatası alabiliyorum fakat olmayadabiliyor.
Sorunum şu;

Ramler dual takılı olduğunda amd görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası alıyorum. Anakartı ilk değiştirdiğimde bir hafta kadar almadım bu hatayı işlemciyi 3.6 ghz ye çektikten sonra almaya başladım ve yine standart ayarlarına yani 3.3 ghz ye çektim düzelir diye düzelmedi. Bende parça değiştirmeye karar verdim ufak bir araştırma sonucu sorunun psudan veya ramden olabileceğini öğrendim. Sizce psu mu değiştirmeliyim yetmiyor olabilir mi 80 plus falan değil? yoksa tek slot 8gb 1600mhz ddr3 cl9 yeni rammi almalıyım?

Son düzenleme:
Mavi ekran şu şekilde oluyor;
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED AREA(dxgmms1.sys) Ram kaynaklı mı problem?

Sanırım ram ile alakalı çünkü bir slotu söktüğümde hiçbir problem yok diğer teki problemli sanırım ramin.
Düşünüyorum ki;
Bir tane Kingston 8GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC Ram - Vatan Bilgisayar alsam bendeki şuan kullandığım (dual ramin teki 4 gb yani) bendeki ram ile bu linkteki ram beraber problemsiz çalışır mı 12 gb olarak?
Lütfen yardım edin arkadaşlar..

Konu güncel yardım arkadaşlar lütfen parça alacağım ona göre..

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerde yüksek ihtimalle sorun. Memtest86+ ile test edin ve söz konusu dosyaları gönderin.

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

Memtest'te RAM'lerden biri hata verirse bilin ki sorun RAM'dedir. Yeni modülü Kingston yerine G-skill almanız daha uyumlu. Bir de pek bilgi yok frekans ve CL değerleri ile ilgili.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı