FX 6300 + 970A-G43 + R7 265 Sistem Uyumlu Mu?

HBKaan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bütçem resimde göründüğü üzere o civarlarda, Recep abinin g3258 topladığı sisteme karşılık ama bunun daha performanslı oldugunu düşünüyorum. Ve OC yaptıgım zaman gerçek ve kaliteli bir işlemciye yapmak daha mantıklı geldi. Bu yüzden önerisi olan bana yazabilirse sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Videoda da söylemişlerdi, bunu almak zorunda değilsiniz, alternatifleri var diye. Rami 1866 MHz yapın. AMD işlemciler o frekansta stabil çalışıyorlar.

Teşekkür Ederim Size bir sorum olacaktı.
Sistemim Q9400 4 çekirdek 6 mb bunun iyi bir işlemci olduguğunu düşünüyorum ram 4 gb ddr 2 gpu hd 3600 hdd 500 5400 rpm ana kart iseECS G31T-M7
şuan ki sistemim bu ekran kartı almak istiyorum bütçem 250 400 arası aklımda bir model varda size sormam daha iyi olur

Sonuç olarak şuan ki sistemim idare eder işlemci iyi bence bunu o.c yapıcam ve t2 mini sogutucu alıcam böylelikle ve şuanki işletim sistemim windows 8 32 bit 64 bit kurmaya çalıscam sistem görmüyor neden ?

Sistem nasıl görmüyor anlamadım. O.C yaparsınız fakat ne kadar yeterli olur bilemem. Darboğaz yapma ihtimali var ekran kartının. O.C yapıldığında darboğaz yapmaz büyük ihtimalle. Fakat çok uzun süre idare edemezsiniz. Ekran kartı alıp para biriktirip daha da yüksek parayla daha da iyi sistem almak istiyorum diyorsanız yapabilirsiniz. R7 250 darboğaz yaşatmaz galiba.

şimdiki sisteme 750 ti almayı düşünüyorum power supply benim 300 w heralde işimi görür dediğim gibi kuramadım 64 biti çok denedim

1500TL'de tercihini G3258 işlemciden yana yapman şart.

Intel Pentium G3258,
ASUS H81M-PLUS,
GSKILL Ripjaws 4GB 1600MHz
Sapphire R9 280 Dual-X O.C
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
Zalman Z3 Plus
Zalman ZM500-LE
Cooler Master Blizzard T2 Mini

Toplam: 1510 TL

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı