FX 6300 GTX 970 Darboğaz Olur Mu ?

BoranK

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi, darboğaz olur mu ? Gtx1070 çıktığında fiyatına bağlı olarak onu da alabilirim. İşlemcimi değiştiremem maalesef, sadece ekran kartını değiştireceğim. Gelecekteki oyunlarda işlemcim sıkıntı çıkarır mı ?

r9 280x ile kullanıyorum o işlemciyi gta 5 ve battlefield 4'de 64 kişilik sunucularda biraz darboğaz yapıyor.

r9 380 yada gtx 960 alabilirsin o işlemciye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu videoyu izlersen kendine göre bir şeyler çıkarırsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

GTX 970'e para veriyorsun, işlemcimi değiştiremem diyorsun. GTX 970 1300TL civarı. FX 6300'ün hemen hemen İ3 4130 ile aynı olması lazım. Yada daha düşük. R9 380 alabilirsin. O işlemci için en uygunu budur sanırım.

İşlemcimi bir sonraki sene değiştirmek istiyorum. Yani hepsi bir anda biraz zor olacak gibi. İdare edemez mi beni 1 sene falan oyunlarda.

Almışken iyi bir kart almak istiyorum. Bir daha değiştirmek istemiyorum açıkçası. Bir düşüneceğim belki tüm sistemi değiştiririm. Peki Gtx1070 kaç tl olacak bilginiz var mı? Ve referans soğutma mı yoksa markaların soğutmaları mı daha iyi olur

Almışken iyi bir kart almak istiyorum. Bir daha değiştirmek istemiyorum açıkçası. Bir düşüneceğim belki tüm sistemi değiştiririm. Peki Gtx1070 kaç tl olacak bilginiz var mı? Ve referans soğutma mı yoksa markaların soğutmaları mı daha iyi olur
GTX 970 ile hemen hemen aynı olur. Hocam bakın R9 380 kötü bir kart değil. GTX 960' dan daha performanslı hatırlatıyim. Öyle değiştirilecek bir kart değil. Technopat testini yaptı. İzleyebilirsiniz. Siz başta FX 6300 alarak hata yapmışsınız. 6 tane kabak çekirdeğine sahip kendisi. İ3 Haswell serisi fark atıyor kendisine.

Peki Gtx1070 referans soğutma mı daha iyi olur ypksa markaların ki mi?
Birde Gtx970 mi Gtx1070 mi tercih etmeliyim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı