FX 6300 ile darboğaz yapmayan ekran kartı önerisi

Bütçe
1500

melihbarkin0

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim görüldüğü gibidir, şu an AMD Radeon HD 7700 kullanıyorum fakat çok yetersiz kalıyor. Ekran kartı almak istiyorum bütçem Max 1500TL, işlemcim ile darboğaz yapmayacak maksimum performans alabileceğim ekran kartı hangisidir?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    17,1 KB · Görüntüleme: 56
  • 2.png
    2.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 89
  • 3.png
    3.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 56
  • 4.png
    4.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, RX 560 alabilirsiniz. Sıfır almanıza gerek yok. İkinci el 1050 Tİ da olabilir.

Bende FX 6300 kullanıcısıyım ve RX 560 kullanıyorum. Amacın Multiplayer yeni nesil oyunları oynamak ise bulasma derim bilgisayarı elinden çıkar ve Ryzen serisine geç. Apex Legends ve Forza Horizon 4'de 60 FPS'si zor görüyorum.

Önerilen max kart RX570'dir fakar şuan mining lobisi RX serisi kartları ele geçirmiş bulunmakta. Benim hiç sevmediğim bir karttır ama 1650 alabilirsiniz.

Bende FX 6300 kullanıcısıyım ve RX 560 kullanıyorum. Amacın multiplayer yeni nesil oyunları oynamak ise bulasma derim bilgisayarı elinden çıkar ve Ryzen serisine geç. Apex Legends ve Forza Horizon 4'de 60 FPS'si zor görüyorum.

Single Player oyunlar oynuyorum genelde Online olarak LoL Rocket League falan ama onları şu anki ekran kartım ile de oynayabiliyorum.

1500 TL bütçeyle bence hem işlemcini yükselt hem ekran kartını Ryzen 3 3100 ve R9 280 öneririm ikisi yaklaşık 1500-1600 TL'ye ikinci el bulabilirsin iki parçayı.

Single Player oyunlar oynuyorum genelde Online olarak LoL Rocket League falan ama onları şu anki ekran kartım ile de oynayabiliyorum.
Rocket League zaten yüksek gereksinim isteyen bir oyun değil keza Lol'de öyle. Rocket League'de yüksek ayarlarda 100 FPS'in altina düşmedim.

Benim gibi Battlefield gibi oyunlara sarmaya kalkarsan FX 6300 seni üzecektir haberin olsun. İşlemcimden hiç memnun değilim...

Geri
Yukarı