Fx 6300 ile R9 280X darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan YiğitBalceli
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B
Y

YiğitBalceli

Ziyaretçi
Öncelikle merhaba, aklima takilan birsey var. Sistem toplayacağım ama sistemimin işlemcisi fx 6300, ekran kartı R9 280x olacak. Overclock olmayacak darboğaz yapar mı? İcime kurt düştü, bu konuda yardim ederseniz sevinirim. Ayrica 55OW yeter mi bunlar icin? Lutfen su darbogaz konusunda yardim edin, cok ihtiyacim var yardima.
Ayrica bu islemci ve ekran karti yerine i5 4. Nesil işlemci ile birlikte R9 270x dual oc mi daha iyi olur yoksa bu hali iyi mi? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostum, kesinlikle darboğaz yapmaz emin ol. Ben FX 6300 ile GTX 970 ekran kartı olan bir kasa toplayacağım. Amacın sadece oyun oynamaksa FX 6300 ile R9 280X daha mantıklı olacaktır. Ama yok Photoshop vs. gibi ağır programlar kullanacaksan tercihini i5 4690K ve R9 270X'ten yana yapabilirsin. Sen ne için kullanacağını söylersen sana daha iyi yardımcı olabilirim.

R9 280x yüksek güç tüketen bir kart. Güç kaynağın minumum 600W olması lazım. Ama onun yerine r9 285 alabilirsin daha az güç tüketiyor, yeni güç kaynağı alman gerekmez hem daha güncel teknolojiler barındırıyor, darbogaz yapmaz.

Hızlı cvp yazdiginiz icin tessekkur ederim forumda yeniyim yardim vb. Yazmamam gerekiyormus. Oyun icin aliyorum o yuzden r9 280x ile fx 6300 alacagim tekrar tessekkur ederim yardiminiz icin. Bir sorum daha olacak butcem fazla degil 1800 tl butcem var 600 w icin "Everest Rhino 432 600 watt MidT Atx siyah kasa" iyi bir secim olabilirmi ? şimdi baktım r9 280x r9 285 ten daha hızlıymış bence r9 280x tercihim olacak yinede sizin fikrinizi almak isterim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı