FX-6300 nasıldır?

PSU olarak 400W almanı önermem 8350 serisi çok çok fazla güç tüketimi olan bir seri en az 600W PSU almalısın ki hiç sorun yaşamayasın.
600W çok fazla. 500W yeterli.
Hmm 600W biraz fazla oldu, ben 450-500W yeter diye düşünmüştüm. Sanırım uzun bir süre almayacağım.

600W çok fazla. 500W yeterli.

Teşekkürler hocam, 8350 ve Bu Power'ı alacağım inşallah bir şey olmazsa.
Teşekkürler hocam, 8350 ve Bu Power'ı alacağım inşallah bir şey olmazsa.

Hatta belki anakart ile işlemciyi satıp Ryzen'e bile geçebilirim.

İmkanın varsa elindeki anakart işlemci ve ram üçlüsünü satıp en ucuz şekilde A320 çipsetli bir anakart, yine aynı şekilde ucuz yollu 2.elden Ryzen 3 1200, 1400 gibi bir işlemci ve 8 GB Ram alıp yoluna devam et.

İmkanın varsa elindeki anakart işlemci ve RAM üçlüsünü satıp en ucuz şekilde A320 çipsetli bir anakart, yine aynı şekilde ucuz yollu 2.elden Ryzen 3 1200, 1400 gibi bir işlemci ve 8 GB RAM alıp yoluna devam et.

RAM'i neden satayım hocam? Bir de şunu soracağım, hemen hemen aynı fiyata denk gelir mi? Ve sizin dediğiniz gibi yapsam daha mı mantıklı olur?

RAM'i neden satayım hocam? Bir de şunu soracağım, hemen hemen aynı fiyata denk gelir mi? Ve sizin dediğiniz gibi yapsam daha mı mantıklı olur?

DDR3 RAM'i DDR4 anakarta takamazsın da o yüzden. Aynı fiyata denk gelip gelmeyeceği hakkında bir fikrim yok, üstüne bir miktar para katmanız gerekebilir.

Bencede hocam ekran kartı hariç bütün sistemi güzel fiyattan elden çıkarın (işinize yarayacak kasa /psu/hdd vs dursun) elinizdeki toplam parayla 2. elde olsa R3 1200 / R5 1400 (uygun fiyata) + 2. el A320 + 8 GB RAM DDR4 vs alın, kasa bir şey ayarlarsınız zaten PSU da 400W yetecektir. SSD güncellemesi sonradan da yapılabilir fakat DDR4 bir sisteme geçmiş olursunuz.

Bencede hocam ekran kartı hariç bütün sistemi güzel fiyattan elden çıkarın (işinize yarayacak kasa /psu/hdd vs dursun) elinizdeki toplam parayla 2. elde olsa R3 1200 / R5 1400 (uygun fiyata) + 2. el A320 + 8 GB RAM DDR4 vs alın, kasa bir şey ayarlarsınız zaten PSU da 400W yetecektir. SSD güncellemesi sonradan da yapılabilir fakat DDR4 bir sisteme geçmiş olursunuz.

Şöyle yapmayı düşünüyorum hocam;
İşlemci anakart PSU ve RAM satılıp yerine sizin söylediğiniz şeyleri uygun fiyattan (gerekirse hepsi 2.el) alacağım. SSD ve HDD m var ama satmak istemiyorum onları. Zaten kasa var desek bu sattıklarımın üstüne birkaç yüz lira ekleyip bunları yapabilir miyim?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı