FX 6300 Sıcaklığın Oyunlarda Aniden Yükselmesi

charm35

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim FX6300, ekran kartım RX560. İşlemcim herhangi bir oyunda iken 10 dk içerisinde 72 derecelere kadar çıkıyor ve kullanım yüzdesi %40 ile %60 arasında gidip geliyor bütün çekirdelerin. Oyunu çerçeveli hale getirip masaüstüne tıkladığımda oyun araka planda devam etse de sıcaklık direkt 10 derece düşüyor ve bir süre sonra 45'e kadar düşüyor. Oyuna tıkladığımda yine milisaniyede 45'den 55-60'a çıkıyor. Sizce işlemci fanı ve kullanımın ayarlarında bir sorun mu var yoksa bu normal mi? Çok zorlamayan oyunlarda bile böyle bir ısınma söz konusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
72 derece normal aslında Ama yinede bir termal macunu kontrol et olmazsa da bios dan auto cpu fan ayarını devre dışı bırak.

teşekkürler haklısınız fakat 72-73 ken birden 80 e çıkıp iniyor bazen bu da lag yapıyor kapanacak diye korkuyorum pc. yeni bir işlemci fanı ve termal macun bunu çözer mi acaba? ucuz yollu bir fan ile çözebilirsem çok iyi olur.

teşekkürler haklısınız fakat 72-73 ken birden 80 e çıkıp iniyor bazen bu da lag yapıyor kapanacak diye korkuyorum pc. yeni bir işlemci fanı ve termal macun bunu çözer mi acaba? ucuz yollu bir fan ile çözebilirsem çok iyi olur.
Çin'den 100 TL'ye iyi soğutucular var termal macun da 25-30 TL olabilir,
Soğutucuyu istediğiniz Renk'te seçebilirsiniz.

Çin'den 100 TL'ye iyi soğutucular var termal macun da 25-30 TL olabilir,
Soğutucuyu istediğiniz Renk'te seçebilirsiniz.

hocam şunu buldum termal macun da birlikte .fx 6300 e uyar mı işimi görür mü sizce ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı