FX 6300 sistem için ekran kartı önerisi

Ömerfaruk79

Zeptopat
Daha fazla  
Sadece server olarak kullanmak istediğim PC de ekran kartı için karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Corsair Vengeance 8x2 -16 GB RAM 1600 MHz.
AMD FX 6300 6 çekirdek işlemci.
M5A78L-M-LX3 anakart.
650 Watt 80 + sharkon PSU (daha alınmadı düşünüyorum)
300 GB üstü SSD (daha alınmadı)

Sistem bu şekilde sadece server cihazı olarak kullanmak istiyorum daha önceden hiç tecrübem yok bu vesileyle öğreneceğim.
Sorun şu ki ekran kartı DDR 5 ve 2 GB yeterli diye düşünüyorum bit olayı server cihazda önemli olur mu acaba ya da DDR3 alsam nasıl olur bu konuda hiç bilgim yok maalesef.
Server dedim ama sadece 3 tane kendi sitemi .com lu barındıracak mining için değil.
300-600 TL arasında 2.el olarak nasıl ekran kartı önerirsiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Server olarak kullanılacaksa ekran kartı olarak ikinci el r7 240, GT 1030 gibi ekran kartları alınabilir. Serverda asıl önemli parça işlemci olduğu için ekran kartı DDR değerinin bir önemi yok. Server bilgisayarlarda işlemci ve RAM daha ön plana çıkması gereken parçalar.

Anladığım kadarıyla 2 GB üstü ekran kartı işimi görecek bit olayına fazla takılıyorum ama bu ddr olayı tam anlamadım 3 yada 5 te çok fark eder mi yada gpunun mhz hızı
İnternet fibernet. 50 mpbs indirme 6-8 mpbs arası yükleme hızı yeterlidir galiba
Güncel
Güncel

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı