FX 6300 Sistem

Trimbaler

Kilopat
Merhabalar arkadaşlar. Üç ay önce yine böyle bir konu açmıştım, maddi yetersizlikten dolayı sistemi toparlayamamıştım. İnşallah bu cuma günü yeni sistemime geçeceğim. Sizlere sormak istediğim birkaç sorum olacak.

1-) Satın alacağım Carbide 200R kasasına, Asus R9 270x ekran kartı rahatlıkla sığar mı?
2-) Şu an için 8 GB ram düşünüyorum, bu sistemde iyi performans sağlayacak ram önerileriniz var mı?
3-) 2 hafta kadar önce Vatan'dan aldığım 1 TB'lik harddisk var, bunu da mağazaya götürdüğümde montajı vatan bilgisayar kendisi yapar mı?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Sistem aşağıdadır;

10fvpty.png

Son düzenleme:
1- Evet, sığar.
2- 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - PC - Bellekler - Vatan Bilgisayar
3- Montaj aşırı basit. Sistemi onlardan topladıysan yaparlar, ama gerek yok. Sadece 2 tane kablo takıyorsun.
sata2.jpg

Sistem resminde sorun var. Link hatalı.

Not: Linki buldum.

2ppphx4.png

Anakartı bu yap:
970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - AMD Uyumlu - Anakartlar - Vatan Bilgisayar

Biraz para ekleyip işlemciyi de bu yap:
FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm İşlemci - 938 Soket - İşlemciler - Vatan Bilgisayar

Son düzenleme:
Eski sistemimdeki DVD Rom'da sorun olduğu için yeni bir DVD Rom'a ihtiyacım var. Fitness programı DVD seti olduğu için olması gerekiyor. 270X yeterli olur diye düşünmüştüm ben?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı