FX 6300 sisteme GTX 760 uygun mu?

Yusuf Can

Kilopat
Daha fazla  
ANAKARTIM: MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
iŞLEMCİM: AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm İşlemci
RAM : CORSAİR CL9 1600 MHZ 4 GB

Şu anki ekran kartım Sapphire 7850.
Ben Asus GTX 760 alsam performans artışı alır mıyım ?

Not : Psu 600 W
Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım teşekkür ederim ;) benim anlamadıgım konu biraz bilgi noksanlığı varda; AMD anakartına:
GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı takılabilir mi diye düşünmüştüm:)

Niye takılmasın? AMD anakartlarında da PCI Express slotları var. :) Özel güçle çalıştırmıyor yani. :)
İletişim bilgilerinizi alabilirmiyim :p :)

Niye takılmasın? AMD anakartlarında da PCI Express slotları var. :) Özel güçle çalıştırmıyor yani. :)

Bide şöyle bir sorun var anakartımda RAM yuvaları siyah mavi siyah mavi diye sıralı halde.
Geçen hafta stok fanı değiştirdik. O kadar büyük bi fanki ram yuvalarının 2 tanesini (siyah-mavi) iptal etti. Şuan tek modül RAM siyahta takılı (4 GB Corsair 1600 MHz). RAM'lerin dual çalışması için aynı renkte olması gerek. O zaman 4 GB değil de 8 gb aynı marka RAM alıp mavi yuvaya taksam toplamda 12 GB bir şey oluyor. Bu da performansı etkiler mi. Bu konular gerçekten karmaşık geldi bana :) Aklıma takılıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı