FX-6300 sisteme yükseltme önerisi

Melih Aksoy

Hectopat
Daha fazla  
  • Anakart: ASUS M5A78L-M LX3 AMD 760G (780L)/SB710 AM3+ DDR3 1866MHz VGA
  • RAM: DDR3 8GB
  • İşlemci : AMD FX- 6300
  • PSU: 500 Watt
  • Ekran Kartı: Sapphire R7 265
Sistemimi aslında yazın değiştirmeyi düşünüyordum toplu bir şekilde fakat Black Friday geldiği için ekran kartını biraz ucuza getirmek istiyorum. İnternette birçok yerde gördüm darboğaz yapacağını biliyorum fakat idareten yaza kadar bu sisteme GTX 1060 6GB takarsam;
Şu anki sistemimden daha iyi bir FPS verir mi ?
PSU'da bir sıkıntı yaşar mıyım?
RX 580 çok konuşuluyor şu sıralar ikisi arasından tavsiyeniz nedir?

Son düzenleme:
Zaten AM3 soketinde en iyi işlemcilerden birine sahipsin. FX 8350'ye geçsen bile darboğazdan kurtarmayacak. Yani AM4'e veya İntel'den 8. nesile geçmelisin.

Sat bu sistemi letgo'da.
PSU model? Kaç yıllık?
Bariz darboğaz yaşarsın.

hatırladığım kadarıyla xigmatek bronze+ 500w öyle bir şeydi 2015te aldım
Zaten AM3 soketinde en iyi işlemcilerden birine sahipsin. FX 8350'ye geçsen bile darboğazdan kurtarmayacak. Yani AM4'e veya İntel'den 8. nesile geçmelisin.

yanında ryzen 5 1500x falan almayı düşünüyorum fakat şuan elimde toplu para yok o kadar, dediğim gibi taksitle alıcam tek bilmem gereken şuanki ekran kartımın yerine taksam daha yüksek fps alır mıyım darboğaza rağmen ?

hatırladığım kadarıyla xigmatek bronze+ 500w öyle bir şeydi 2015te aldım

yanında ryzen 5 1500x falan almayı düşünüyorum fakat şuan elimde toplu para yok o kadar, dediğim gibi taksitle alıcam tek bilmem gereken şuanki ekran kartımın yerine taksam daha yüksek fps alır mıyım darboğaza rağmen ?
Daha yüksek FPS alırsın fakat çok fazla drop yersin oyunu oynarken.
Parça parça da alabilirsin sistemi ama bence sat bu sistemi.
PSU kalitesiz.

Daha yüksek FPS alırsın fakat çok fazla drop yersin oyunu oynarken.
Parça parça da alabilirsin sistemi ama bence sat bu sistemi.
PSU kalitesiz.

Yüksek ayarda v-sync falan da açsam kurtarmaz mı zaten oynadığım oyunlar yüksek bir şey istemiyor şuan bile 60-100 arası alabiliyorum. Overwatch - Rainbow 6 oynuyorum

FPS çok dalgalı olur. En kritik yerlerde drop yersin. Oyundan bir şey anlamazsın. Bende i5 7400 ve GTX 1060 6GB var V-Sync kapalı durumda işlemci ve ekran kartı %100 kullanımda oluyor. Videoyu izleyince görürsün ekran kartı hep %50-%60 kullanım arasında gidiyor. FPS çok düşük.
Videoya bak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS çok dalgalı olur. En kritik yerlerde drop yersin. Oyundan bir şey anlamazsın. Bende i5 7400 ve GTX 1060 6GB var V-Sync kapalı durumda işlemci ve ekran kartı %100 kullanımda oluyor. Videoyu izleyince görürsün ekran kartı hep %50-%60 kullanım arasında gidiyor. FPS çok düşük.
Videoya bak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

teşekkür ederim alıp kenarda tutucam o zaman yapıcak bir şey yok :/

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı