FX 6300 sistemin ekranı kapanmadan önce kilitleniyor

PeluşPenguen

Hectopat
Yer
Артём
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi(1.Sınıf)
Bilgisayarımı kapat tuşuna tıkladıktan sonra bilgisayarım birkaç saniye görüntü kitleniyor (fare bile oynatamıyorum,) daha sonra kapanıyor. Sizce bunun sebebi yazılımsal mıdır yoksa donanımsal mı?
Bilgisayarım:
  • AMD FX 6300 işlemci.
  • ASUS M5A78L-M/USB3
  • 8 GB 1867MHz HyperX RAM.
  • AMD Radeon HD 6790.
  • 120 GB Crucial BX500 SSD.
  • 500 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal geldi de neden bu bir sorun sizin için? Aynı zamanda o ram hızıyla nasıl PC çalışıyor? Benim FX6300'ım 1800'ü gördüğü anda kriz geçiriyor 1700 yapmak zorunda kalıyorum. Oyun oynarken donma-kasma ya da gezinirken donma-kasma oluyor mu?

Yazılımsal geldi de neden bu bir sorun sizin için? Aynı zamanda o RAM hızıyla nasıl PC çalışıyor? Benim FX6300'ım 1800'ü gördüğü anda kriz geçiriyor 1700 yapmak zorunda kalıyorum. Oyun oynarken donma-kasma ya da gezinirken donma-kasma oluyor mu?

Oyunlarda HDD kendini yeniden başlatınca kısa süreli bir donma oluyor o kadar. Ama bilgisayarı kapattığımda ya da oyunu kapatığım anlarda bazen bilgisayarım kitleniyor. Bilgisayarımı uzun zamandır aynı hızda RAM kullanıyordum. Eskiden böyle problemler olmuyordu.
Sık kullandığım programlar (Chrome ve Steam) bazen çöküyor.

Oyunlarda HDD kendini yeniden başlatınca kısa süreli bir donma oluyor o kadar. Ama bilgisayarı kapattığımda ya da oyunu kapatığım anlarda bazen bilgisayarım kitleniyor. Bilgisayarımı uzun zamandır aynı hızda RAM kullanıyordum. Eskiden böyle problemler olmuyordu.
Sık kullandığım programlar (Chrome ve Steam) bazen çöküyor.
Bunlar RAM'e işaret. BIOS'tan RAM hızını Auto'dan 1666'a alıp tekrar deneyebilir misiniz?

İlk başta öyle dedi ancak Steam ve Chrome'u gördükten sonra aklıma RAM takıldı ancak uzun süre format atmadıysanız sağlıklı olabilir.

RAM hızını 1600MHz ayarladım ve birkaç saat kulandım. Bilgisayar kapanmadan önce yine birkaç saniye bilgisayar kilitleniyor. Şimdilik bir Chrome ve Steam çökmesi yaşamadım.

RAM hızını 1600MHz ayarladım ve birkaç saat kulandım. Bilgisayar kapanmadan önce yine birkaç saniye bilgisayar kilitleniyor. Şimdilik bir Chrome ve Steam çökmesi yaşamadım.
Kapanmayı işletim sistemine bağlıyorum açıkçası ama emin değilim. Normalde çökmeyi ne kadar sürede yaşardınız? Biraz geç yazdım şuana kadar bir sorun oldu mu?

Kapanmayı işletim sistemine bağlıyorum açıkçası ama emin değilim. Normalde çökmeyi ne kadar sürede yaşardınız? Biraz geç yazdım şu ana kadar bir sorun oldu mu?

Chrome çok nadir çöküyor. Steam biraz fazla. Arkadaşlarım bana kendi steamlarının da bazen çöktüğünü sonra kendini yeniden başlattığını söylüyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı