Fx 6300 Tabanlı Sistem

feelz

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Benim elimde olan bir sistemi sattım. İkinci el toplayacağım.
Fx 6300 almayı düşünüyorum. Overclock yapacağım, fiyatı da uygun.
Anakart olarak M5A78 veya M5A97 düşünüyorum.
Ram 8 GB düşünüyorum.
Ekran kartı olarak R7 370 düşünüyorum.
Kasa olarak Aerocool 500W düşünüyorum.
Hdd, Dvd Rom, monitör elimde var.
Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fx serisi bu saatten sonra ölü yatırım olacaktır. İntel tercih etmenizi öneririm. Ayrıca bütçenizi belirtirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.

2015-11-13_222339.png

Bütçenizi bilmediğimi, tahmini olarak 1500 TL civarında bir bütçeniz olduğu varsayımını yaparak böyle bir sistem topladım.

Arkadaşlar, Burada Intel`i savunmaya gerek yok. Arkadaşın bütçesi kısıtlı bir seviyede. I3 alırsa ekran kartını düşürmek zorunda kalabilir.

Arkadaşlar, Burada Intel`i savunmaya gerek yok. Arkadaşın bütçesi kısıtlı bir seviyede. I3 alırsa ekran kartını düşürmek zorunda kalabilir.
FX 6300 ve M5A97 710.54 TL yapıyor, i3 4160 ve H81M PRO-VD ise 621,73 TL yapıyor. Aksine daha ucuz. FX 6300'e OC yapacakmış, bir de soğutma parası var.

Aralarına pek fark yokmuş. Evet Intel Işlemci konusunda biraz daha iyi fakat FX serisinide bu kadar aşağılamanıza gerek yok. Ama ekran kartına gelecek olursak şahsen ben AMD seçtim. AMD, oyun optimizasyonları konusunda kaybediyor, yoksa donanımlar iyi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı