FX 6300 ve GTX 770 Sisteme RC-K380 Yeterli mi?

ILeGenD

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar. Uzun bir konu açmıştım ama her dakika konu açıldığı için arada kaynadı gitti, pek bir cevap alamadım...
Sistem şu resimde gördüğünüz.
Adsızs.png

K380 600W kasa bu sistem için yeterli midir? PSU'su %85 verimli yazıyorlar yorumlarda. Yük altında çalışırken bu kasa yeterli gücü verebilir mi? Yoksa Zalman Z3 + Corsair VS650 almam benim için daha mı yararlı olur? OC ettiğimde bu kasa yeterli gücü sağlar mı? @Silinen üye, hocam sistemi senin tavsiyen ile hayırlısıyla toplamak istiyorum ama PSU yükte iken yetmezse diye korkuyorum. Sence Zalman Z3 + VS650 mi yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok uzun zaman boyunca (yıllar boyunca) ekran kartı ve işlemci değişimi yapmayacağım. 600W yeterliyse Cooler Master yanında da kalmak istiyorum ama işte kuşku...
Peki bu sistem maksimum kaç watt çeker?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart 230W tüketiyor. İşlemcide 95W. Geriye kalanlar ise 20-25 W tüketse 350W gibi bir değer olur. O kasadaki PSU 500W veriyor diye biliyorum. Fazlasıyla yeterli.

Önerilen PSU 600W. O kasa size yetecektir. Aynı konuyu ben açmıştım zaten. Son olarak da o güç kaynağı 550 civarı veriyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı