FX 6300 ve GTX 960 4G Oyunlarda GPU Kullanımı Düşüklüğü

Utku Bas

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim FX 6300 3.5 GHz ve yaklaşık bir ay önce MSI GTX 960 4G ekran kartı aldım. LoL, CS GO gibi oyunlarda GPU kullanımı düşük ve FPS beklediğimiz düzeyde değilken üst düzey oyunlarda GPU kullanımı %99, FPS değerleri de beklediğim gibi. Bu GPU düşüklüğünün sebebi nedir? Darboğaz olsa üst düzey oyunlarda da olmaz mıydı?

İşlemcim FX 6300 3.5 GHz ve yaklaşık bir ay önce MSI GTX 960 4G ekran kartı aldım. LoL, CS GO gibi oyunlarda GPU kullanımı düşük ve FPS beklediğimiz düzeyde değilken üst düzey oyunlarda GPU kullanımı %99, FPS değerleri de beklediğim gibi. Bu GPU düşüklüğünün sebebi nedir? Darboğaz olsa üst düzey oyunlarda da olmaz mıydı?
Hep olur düşük seviye grafikli oyunlarda ekran kartı gerek duymaz CS:GO'da ayarları arttırın.

Ayarlar en yüksekte olmasına rağmen performans dediğim gibi darboğaz olabilir diye Overclock da yaptım 4.0 oldu işlemci fakat bu sefer daha düşük FPS değerleri gördüm. @AtaKemall

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı