FX-6300 ve GTX760 sisteme Everest Rhino 600W kasa alınmalı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neutral, en iyi alternatif olan Zalman Z3 Plus ve RS-600 B seçimi daha pahalıya geliyor. Ayrıca Thunder serisi PSU'lar da gayet kaliteli.

AMD işlemciler 1866 MHZ RAM kullanıldığında daha stabil çalışır. Intel için de 1600 öneriyoruz. Ayrıca Cooler Master RC-K380 gayet harika bir kasa. İçindeki PSU 12V kanalından 564W veriyor. Zalman Z3 Plus + Zalman 600W çok önerdim ben de. Ama Bu kasanın içindeki PSU'nun bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum. Z3 Plus da gayet güzel. Ama CM almak daha iyi olur.

RS-600B seçmeye lüzum yok kanımca. RC-K380 içerisindeki Thunder 600W ile önerdiğim ZM-600LX arasında yaklaşık 24W fark var, o kadar. İki PSU'da çoğu sistemlere rahatlıkla yetiyor.

Buyrun, fiyat farkına hep birlikte bakalım :)

cats.jpg

Z3 Plus + ZM-600 LX = 307TL
CM RC-K380 = 305 TL

Ferahlık, VGA genişliği, kablo saklama ünitesi bakımından Z3 Plus toz yutturur. Karar alıcıya kalmış.

@Silinen üye, ezber bilgiye gerek yok. AMD işlemcilerin 1866MHz'de daha stabil çalıştığına dair kaynak bekleyebilirim sizlerden. 1600MHz ile arasındaki fark olsa olsa %1 olur, daha fazla olmaz. Ayrıca el ile rahatlıkla 1866MHz ayarlanabilir ve yeterli seviyeye ulaşabilir.

Z3 Plus + ZM-600LX kalitesine CM RC-K380 yetişemez, tekrar söylüyorum.

CM daha geniş. Yav he he yetişemezmiş he. Boş konuşuyorsun!

Boş konuşmuyorum, kanıtlarım da var. Polemiğe girmeyi sevmem, kanıtı atar susarım. Artık nasıl ötersin, bilmem.

Cooler Master RC-K380 VGA genişliği: 316mm

Zalman Z3 Plus VGA genişliği: 360mm

Kanıtlarım da burada, buyrun :)

cats.jpg
Hacim.jpg

Bir küçük hatırlatma da yapmak gerek. Cooler Master daha ismini yeni duyururken, Zalman markası ürünleriyle ortalığı inletiyordu. Gerçi halen öyle, sizler için bu böyle midir, bilemem :)

Not: Daha fazla mesaj yazmayacağım, görüşlerini kendine sakla.

O harddisk yuvalarını çıkaralım CM'de, öyle konuşalım seninle istersen?

Çıkarıp, hesaplamanı bekliyorum. Alırken kim düşünür onu çıkarıp yer tasarrufu yapacağını, onu da sen belirt artık. :)

Konu içerisinde uygunsuz üslub ve gereksiz tartışma çıktığı için konu kapatılmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı