FX 6300 ve MSI GTX 1050 X 2G darboğaz

FX 6300 ile R7 370 çalıştıramıyorum GTA5'de anlık FPS düşüşleri yaşıyorum Overclock ile bi nebze azaltmayı başarıyorum siz daha 1050 takıcaksınız. :)

@Neurevt Konudan bihaber birisine özet mi geçiyorsun? Böyle hem yeterince anlayamayabilir, hemde yanlış anlayabilir. Ben tamamlamak istedim, iyice kavrasın.
Bilmeyen birisi için çözünürlük düştükçe işlemci kullanımı artar demek gayet yeterli. Sizin olayı daha açıklacıyı hale getirmeniz daha da güzel. Fakat ben "Çözünürlük/ayar düştükçe işlemciye binen yük artar. Hayır, aslında FPS arttıkça işlemciye binen yük artar." yazınıza istinaden ikisinin de aynı şey olduğunu söyledim. Sanırım yanlış anlaşılma olmuş.

Bilmeyen birisi için çözünürlük düştükçe işlemci kullanımı artar demek gayet yeterli. Sizin olayı daha açıklacıyı hale getirmeniz daha da güzel. Fakat ben "Çözünürlük/ayar düştükçe işlemciye binen yük artar. Hayır, aslında FPS arttıkça işlemciye binen yük artar." yazınıza istinaden ikisinin de aynı şey olduğunu söyledim. Sanırım yanlış anlaşılma olmuş.
1080p ultra ayarlarda ve 1440p en düşük ayarlarda alınan FPS farkı tahmini nasıl olur? Muhtemelen 1440p en düşük ayarlarda daha fazla FPS alınır, buda işlemciye daha fazla yük bindirir. Şimdi neden böyle açıklama yaptığımı anlatabilmişimdir. :D

Atıyorum 1080p'de darboğaz yüzünden takılma yaşayan birisine; çözünürlük yükselt darboğaz azalsın dersek adam ne yapar? Tabii ki çözünürlüğü yükseltir, sonra daha az FPS aldığını fark eder, daha sonra ayarları yüksek çözünürlükte düşürür, ne oldu FPS arttı ve darboğaz yine başladı! Sonra gelir konuya yine böyle oluyor, neden oluyor, niye yüksek FPS alamıyorum "bla bla" der durur, bizde o arkadaşın konusunu çözemeyiz.

Yani ben 1366x766 ekranda oyun oynarken düşük FPS alıyorum yani ekranı büyütürsem daha mı çok FPS alıcam ?

@GCN @Neurevt
Kafamdan aşağı kaynar sular döküldü resmen, kusura bakma bundan sonra sana yardım edemem, daha ne kadar detaya inelim! :lanet:

@Neurevt Tamam tamam sen haklısın! Detaya falan gerek yok, ne yapmaları ve yapmamaları gerektiğini kısaca söylesek yeter.

@Berke Çimen Sen ayarları ve çözünürlüğü kurcala, tatlı noktayı muhakkak bulacaksın, başka diyecek bir şey yok.

Arkadaşın zaten temeli yok. Temeli olmadığı için detaylar onun için sadece kafa karışıklığı olacaktır. Biz doğru olanı söylesekte onun dilinden konuşmadığımız sürece yardımcı olamayız.

Arkadaşın zaten temeli yok. Temeli olmadığı için detaylar onun için sadece kafa karışıklığı olacaktır. Biz doğru olanı söylesekte onun dilinden konuşmadığımız sürece yardımcı olamayız.
Tamam, "kişiye göre" açıklama yapacağız o zaman.

Kafamdan aşağı kaynar sular döküldü resmen, kusura bakma bundan sonra sana yardım edemem, daha ne kadar detaya inelim! :lanet:

@Neurevt Tamam tamam sen haklısın! Detaya falan gerek yok, ne yapmaları ve yapmamaları gerektiğini kısaca söylesek yeter.

@Berke Çimen Sen ayarları ve çözünürlüğü kurcala, tatlı noktayı muhakkak bulacaksın, başka diyecek bir şey yok.
Hocam tamamda deminden belli 2 nizde tartışıyorsunuz ama bi sonuca varamadınız okumayı denedim beynim yandı.

@Berke Çimen Tatlı nokta derken senin "beklentilerini" karşılayacak sonuçtan bahsetmiyorum. Olabilecek en stabil oyun deneyiminden bahsediyorum, örneğin FPS düşük olur ama stabil olur, işte burası tatlı noktadır. Akıcılığı engelleyecek kadar çok düşük FPS olmadıkça tatlı nokta tatlı noktadır.

@Berke Çimen Haklısın kardeşim, benim hatam kusura bakma. Fakat biz tartışmadık, fikirleri kıyasladık.

Zaten aynı şeyleri söylüyoruz ama farklı yollardan, sadece nasıl söylenirse daha iyi olur ona baktık ve @Neurevt haklı çıktı.

Valla 1080p ile ugrasamam :D Anlattiklarinin buyuk kismini anladim benim de ilgi alanim cunku. i5 4460 yada 4440 falan alcaktim ama uretim durdurma falan yaziyor ne demek o ? I5 6400 alabilirim ama ddr4 ram lazim ozaman da ekran kartina yer kalmaz
Uretim durdurulacakmi i5 4460 in ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı