FX 6300 ve R7 265 sistem FPS düşme sorunu

Akgmehmetcan

Hectopat
Anakartım arızalandı ve değiştirdim. Sonrasında format da attım. Ekran kartımı da güncelledim. Ama CS:GO oynarken ortalama 200-300 arası FPS alırken bir anda 30-60 arasına düşüyor ve 5-10 saniye bazen biraz daha uzun bu saniyelerde FPS düşmeleri yaşıyorum.

Dediğim gibi ekran kartını güncelledim.
Game DVR'ı kayıt defteri üzerinden kapattım.
Config ayarlarımı zaten 0'dan yapmıştım.
Güvenlik duvarını kapattım. Antivirüs kullanmıyorum.
Isınmaları kontrol ediyorum. CPU maksimum 80, ekran kartı 60-70, geri kalan donanımlar 60'ın üstüne çıkmıyor.

Aklıma da başka bir şey gelmiyor. Sizce neyden olabilir? Bugün aklıma BIOS güncellemesi yapmadığım geldi, o etki eder mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem
  • FX 6300 3.5
  • Kingston 8 GB 1600
  • Asus R7 265
  • Windows 10

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u güncelleyin. İşlemci sıcaklığını da düşürmeye çalışın. Temizlik ve termal macun yenilemek işe yarayacaktır.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bios güncelledim. Sorun aynen devam ediyor. İşlemci sıcaklığı maksimum 80 dereceyi görüyor. Anakart değişimi ile birlikte termal macunuda değiştirmiştim. Ama eski bir macundu sanırım. Tekrar yenileyeceğim sanırım.

Başka ne sebep olabilir bu duruma. Anlık düşmelerde değil. Düşüyor 3-5 saniye belki biraz daha uzun düşük kalıyor sonra tekrar yükseliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı