FX 6300 ve R9 270X ile League of Legends Kasma Sorunu

• Konuyu başlatan ber2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 5B

ber2

Kilopat
Yer
İstanbul
İşlemcim FX 6300, ekran kartım ise R9 270X. Tüm oyunları Ultra ayarlarda oynayabiliyorum fakat LoL oynadığımda Team Fight'larda falan hafif, ufaktan kasmalar oluyor. Bütün her şeyim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
FX-6300 gerçekten iyi bir işlemci. İşlemci yükte kaç derece? Soğutma olarak stok fan mı var?

CPU ve GPU sıcaklık değerlerini kontrol edin. Ayrıca belirttiğiniz sorun meydana gelirken de herhangi bir fps kaybı yaşayıp yaşamadığınıza bakın.

Ben de FX 6300 alacaktım ancak vazgeçtim. Intel i3 işlemci alacağım. Fiyat olarak 30 TL fazla olsa da. AMD çok ısınan ve Intel'e göre daha fazla güç tüketen işlemci. Bildiğimden şaşmamam lazım ;)

Intel düşmanı değiliz. Sadece düşük fiyata yüksek performans elde etmenin yolundayız. Herkes doğru olanı bilir ama kimileri tarafını tutmuş ya asla kötülemek ve küçümsememek ister. Bildiğinizden şaşmassınız.

Gerçekler acıdır, acıtır.

AMD F/P olarak Intel'e fark atıyor. Ayrıca FX6300, i3'lerden daha iyi.

İ3 4130 ile FX6300 aynı fiyatta neresi fiyat performans?

İkisi de hemen hemen aynı performansta.

Mert çok üstüne gitme. :)
İntel İ3 4130 54W, FX6300 95W tüketiyor.

Yani FX6300 İntel İ7 4770K'dan 10w fazla tüketiyor.

Isınma konusuna gelince tüm yarı iletkenler ısınır. :D

Ben de FX 6300 alacaktım ancak vazgeçtim. Intel i3 işlemci alacağım. Fiyat olarak 30 TL fazla olsa da. AMD çok ısınan ve Intel'e göre daha fazla güç tüketen işlemci. Bildiğimden şaşmamam lazım ;)
Bir kere Haswell işlemciler FX serisinden daha çok ısınıyorlar. Daha fazla güç tükettiği doğrudur ama aradaki fark abartılmayacak kadar az. Lütfen yazdıklarınıza dikkat edin bunlar hakkında bilgi sahibi olmayanları yanlış yönlendiriyor olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı