Çözüldü FX 6300 ve RX570 sistem oyun açıldıktan sonra yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xcrazy54

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
ogrenci
Birkaç gün önce Dying Light oynamıştım sonra PC'yi kapattım ve yarın tekrar açtığımda tekrar oyuna girmek istedim ancak oyuna girdiğimde ana menüye gelince bir anda PC yeniden başlıyordu, bütün testleri yaptım. CPU, GPU vs hiçbir şey bulmadı. Eğer bu sorunu yaşayan birisi varsa yardım edebilir mi? Ben PSU'dan şüphe ediyorum ve yüksek sistem isteyen oyunlarda oluyor sadece yani Minecraft ve Roblox gibi düşük sistem isteyen oyunlarda bunu denedim hiçbir şey olmadı yağ gibi oynuyordum ama iş GTA V Dying Light vs. gibi oyunlara gelince sistem kendinin yeniden başlatıyordu söylediğim yüksek sistem isteyen oyunlarda PC gayet rahat kaldırıyor biraz darboğaz olsa da akıcı bir şekilde oynuyorum.

Sistemim:

• İşlemci: AMD FX 6300 3.5GHz
  • Ekran kartı: MSI RX570 Armor 4 GB 256Bit.
  • RAM: Kingston HyperX Fury 24 GB DDR3 1866 MHz.
  • SSD: Samsung 860 EVO 500GB.
  • HDD: Seagate Barracuda 1TB.
  • PSU: "markasını bilmiyorum" 750W 80 Plus.

Çözüm
OCCT üzerinden yapmanızı rica ediyorum. İşlemci testi ve RAM testi falanda yapın programdan.

Aklımda, yarın yapacağım hocam, şu an müsait değilim.
OCCT üzerinden yapmanızı rica ediyorum. İşlemci testi ve RAM testi falanda yapın programdan.

Hocam sizin attığınız 6.2.0 sürümünü indirmiştim. PSU testi yaptım bir şey bulmadı. Technopat Sosyal'den çıktım yarım saat sonra işlemci ekran kartı vs test yaptım (OCCT) ve bir şey bulmadı ama Power testi yaptığım zaman bilgisayar yeniden başladı. Sonra şu an sabah bu mesajı yazarken bile yeniden başladı. Yüksek W tükettiği anda kendini kapatıyor, kendini kapattığı zaman fanlar dönüyor ama görüntü yok, güç vermeyi kesiyor. Yakın zamanda PSU değiştirip bir sorun olacak mı diye bakacağım.
@Recep Baltaş

Hocam çok geç yazdım ama sisteme 4-5 kez format attım, birkaç kere de DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum düzeldi. Sağ olun yardımlarınız için.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-30_190039.png
    resim_2021-05-30_190039.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Beklemedeyim, bu sürüm stabil.

1. dakikaya geldim bir hata yok. 10 dk test edeceğim.
Beklemedeyim, bu sürüm stabil.

Hocam 5. dakikaya geldim ama şu an çökmüyor oyuna girince 1-2 dakika sonra çöküyor veya düşük sistemli oyunlarda hiç çökmüyor ama FPS düşmesi yiyorum kullanım bianda %0 oluyor sonra geri geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı