FX 6300 yerine i5 4590 alınır mı?

Kozmos

Hectopat
Ekran kartı modelim ASUS GTX 750 Ti.
Anakart bozulduğu için anakart ve işlemciyi değiştirmek zorundayım. Bütçem 1500-1800 lira. Bütçeme göre bulduğum en iyi işlemci i5-4590. Şu an kullandığım işlemci AMD FX 6300. Uygun anakart bulamadığım için işlemciyi değiştiriyorum. Bulduğum anakart modeliyse Turbox H81 1600 MHz. Sizce böyle bir modifiye yapmak sağlıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartı için bu değişiklik çok büyük fark yaratmaz diye düşünüyorum.
Bende 1050 Ti var ben de O.C ile FX 6300 kullanıyorum.
750 ti, 1050 ti bunlar belli limitleri olan kartlar artık.

Anakart bozulduysa eskide kalmanın anlamı yok. Yeni bir sistem, işlemci, DDR4 RAM ile birlikte kurman daha iyi olacaktır. Ekran kartını yeni sisteme takarsın sorun olmaz.

O ekran kartı için bu değişiklik çok büyük fark yaratmaz diye düşünüyorum.
Bende 1050 Ti var ben de O.C ile FX 6300 kullanıyorum.
750 ti, 1050 ti bunlar belli limitleri olan kartlar artık.
Zaten çok fark yaratma beklentisi yok. Yeni alacağım işlemci, şu anki işlemcime göre kötü mü iyi mi öğrenmek istiyorum. Zaten mecburen ve geçici bir çözüm olarak yapıyorum. Yazın yeni sistem dizeceğim. Sizce yıllardır, yaklaşık 5-6 yıldır kullandığım FX 6300 işlemciden daha iyi performans gösterir mi? Bir de işlemci yaşlandı. Bunu da hesaba katmak gerek.

Zaten çok fark yaratma beklentisi yok. Yeni alacağım işlemci, şu anki işlemcime göre kötü mü iyi mi öğrenmek istiyorum. Zaten mecburen ve geçici bir çözüm olarak yapıyorum. Yazın yeni sistem dizeceğim. Sizce yıllardır, yaklaşık 5-6 yıldır kullandığım FX 6300 işlemciden daha iyi performans gösterir mi? Bir de işlemci yaşlandı. Bunu da hesaba katmak gerek.
Aşağıda paylaştığım örnek kombinasyon ile ddr3 ram kullanmaya devam edebilirsiniz.
Intel 4460 yaklaşık yüzde 20 daha iyi performanslı FX 6300 e göre.
DDR3 için en performanslı işlemci Intel 4790 olarak geçiyor bilginiz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı