FX 8 serisi işlemcili sisteme GTX 1050 Ti alınmalı mı?

gameObject

Hectopat
Daha fazla  
Zotac GTX1050 Ti OC EDITION GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 almayı düşünüyorum. Mevcut anakartım MSI 970 Gaming. İşlemcim AMD FX8. Bu üç parça uyumlu mudur? Çalıştırmama veya vadedilen performansı alamama gibi etkenler yaşar mıyım?

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
FX serisi için önerdiğim en yüksek ekran kartıdır. Zotac dışında uygun fiyatlı modellere yönelmenizi öneririm.
Örneğin Asus Dual.

FX serisi için önerdiğim en yüksek ekran kartıdır. Zotac dışında uygun fiyatlı modellere yönelmenizi öneririm.
Örneğin Asus Dual.

Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim. Arkadaşlarım PubG oynuyorlar. Ben de onlarla takılmak istediğim için böyle bir aksiyona girdim. Asus Dual PubG oynamak için yeterli mi? En azından ortalama ayarlarda oynayabilir miyim?

PUBG oyunu sorunlu bir yapı o yüzden her zaman stabil sonuç beklemek hata olabilir fakat FX 8XXX serisinin ekran kartı ile ilgili olarak pek sıkıntısı yok hatta 1050 ile aldığım değerler beni tatmin ediyor dersem yalan olur en basit oyun olarak gördüğüm LOL' de dahi 80 - 90 fps en fazla ekran kartını 1050 değil de 1060 ya da 1070 taktığımda 250 fps ve üzerini görebiliyorum. elinizdeki işlemci yüksek ekran kartlarında da iyi sonuçlar verebilir duruma bakacak olursak ama 1050' ti öyle abartıldığı kadar kaliteli olmadığı gibi bana göre 1300 tl rakamını asla hak etmiyor 600 - 800 tl bandının 1 tl bile üstünü hak etmeyen bir kart. 1050 ti öncesi R7 370 Ati vardı onda 130Fps altını hiç görmezdim en düşük. bendede mevcutta 8350 var bu arada.

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim. :)
PUBG oyunu sorunlu bir yapı o yüzden her zaman stabil sonuç beklemek hata olabilir fakat FX 8XXX serisinin ekran kartı ile ilgili olarak pek sıkıntısı yok hatta 1050 ile aldığım değerler beni hiç tatmin ediyor dersem yalan olur en basit oyun olarak gördüğüm LOL' de dahi 80 - 90 fps en fazla ekran kartını 1050 değil de 1060 ya da 1070 taktığımda 250 fps ve üzerini görebiliyorum. elinizdeki işlemci yüksek ekran kartlarında da iyi sonuçlar verebilir duruma bakacak olursak ama 1050' ti öyle abartıldığı kadar kaliteli olmadığı gibi bana göre 1300 tl rakamını asla hak etmiyor 600 - 800 tl bandının 1 tl bile üstünü hak etmeyen bir kart. 1050 ti öncesi R7 370 Ati vardı onda 130Fps altını hiç görmezdim en düşük.

Abi bende şu an MSI R7 250 ekran kartı var. Lol'de sağ üstte yazan FPS değeri en az 220 en çok 290 bandında. Tabii ki ayarlar performans modunda. Ama PubG için ekran kartı şart dediler. O yüzden değiştirmek istiyorum.
Örneğin Asus Dual.

Şimdi farkettim de benim belirttiğim ekran kartı 1132 TL, Asus Dual'in benim söylediğim ekran kartıyla aynı değerlere sahip olanı (ASUS GTX1050 Ti CERBERUS GAMING OC GDDR5 4GB 128Bit DX12 Nvidia ) 1195 TL. Yani fiyat olarak aynı. Acaba teknik değerleri daha düşük bir kart önerisinde mi bulundunuz, ben mi yanlış anladım?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı