FX 8120 ve GTX 760 sisteme SLI

FuatKamis33

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim;

AMD FX 8120 4.00 ghz O.C
Msi 970A-G46
Evga GTX760 SuperClock ACX GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1
8 gb (4x2) DDR3 Corsair 1600 mhz RAM
ZALMAN ZM700-GLX
Cooler Master Elite Rc-430
Samsung SyncMaster BX2231

Bu sistemde daha 2 ay önce XFX 6850 Black Edition Dual Fan ekran kartı vardı. Onun yerine şu an ki kartı aldım. Oyunlarda gayet güzel performans veriyor lakin tam randımanlı kullanamıyor gibiyim. Bazı fps düşüşleri yaşıyorum ultra ayarlarda bazı oyunlarda test ederken. İ7 serisi işlemci ve ona uygun bir anakarta geçmeyi düşünüyorum. Ayrıca bu sistemde şu an ki durumuyla aynı ekran kartından bir tane daha alıp SLI yapsam performansı arttırmış olur muyum? Bir başka sorum da bu ekran kartın 4GB'lık modelini alıp SLI için taksam SLI sistemin hafızasını 4GB mı görecek 2GB mı? Eğer SLI performans arttırma konusunda çok fark yaratmazsa işlemci ve anakartı değiştirmeyi düşüneceğim. Şimdiden teşekkür ediyorum yorumlarınız için.

SLI ileriki zamanlarda rağbet görecektir şimdilik gerek yok bence. İki adet ekran kartı alacağına o parayla güzel bir ekran kartı alabilirsin.

GTX 760 ile her oyunu Ultrada oynayamazsınız zaten FPS düşüşleri olacaktır. İşlemci yüzünden olduğunu pek sanmıyorum.

• SLI ile %50'den fazla performans artışı sağlarsınız. Bu durumda GTX 970'den biraz daha az ama yaklaşır derecede performans alırsınız.
  • 4 GB olanı ilk slota 2 GB olanı 2. slota takarsanız RAM 4 GB olarak gözükecektir yanlış bilgilendirmek istemem böyle olduğunu biliyorum.

Teşekkür ediyorum bilgilendirme için. Peki bu anakart ile SLI yapmaya kalksam PSU dahil yeterli olur mu? Herhangi bir sıkıntı çıkarır mı? Ayrıca 1080p'den başka çözünürlük düşünmüyorum 2k,4k gibi. O yüzden 2gb ram ekran kartı için yeterli midir?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı