FX 8120’li kasa alınır mı?

Efe ARSLAN

Hectopat
Makul bir fiyata 16 GB RAM’li olan FX 8120 işlemcili kasa buldum. İşlemcimin yüksek güç tüketimini falan göz önünde bulundurunca biraz şüphelerim oldu. Sizce alınır mı?

2. el ürün satışı yapılan sitelerde hala görüyorum, 5-10 yıllık sistemleri 3-5 bin civarına satmaya çalışanlarla dolu piyasa. Çok çok ucuz bir fiyatı yok ise alınmaz. Ölü yatırım.

FX işlemciler berbat kısa ve öz. :)
Çok ısınan ve ölü bir işlemci sakın bulaşma.
FX ısınmaz. Ben FX 4300 kullanıyordum tam yükte 70'i geçmiyordu boşta ise 35-36 dereceydi oldukça memnun kaldım. 10 liralık fan ile bu değerleri aldım. Şuan İ7 2600 kullanıyorum hemen hemen aynı ısı performansları.
Makul bir fiyata 16 GB RAM’li olan FX 8120 işlemcili kasa buldum. İşlemcimin yüksek güç tüketimini falan göz önünde bulundurunca biraz şüphelerim oldu. Sizce alınır mı?
Ne kadara alacaksınız? Fiyata göre karar verilir. Ben FX 4300 kullandım çok memnun kaldım GTA 5, FİFA 19'u ve GTA 4'ü çok güzel bir şekilde oynattı. ve diğer sistem özellikleri ne?

FX ısınmaz. Ben FX 4300 kullanıyordum tam yükte 70'i geçmiyordu boşta ise 35-36 dereceydi oldukça memnun kaldım. 10 liralık fan ile bu değerleri aldım. Şuan İ7 2600 kullanıyorum hemen hemen aynı ısı performansları.
Hocam siz 4300 modelini kullanıyorsunuz, ben zamanında FX 8350 kullandım.
Aşırı derecede ısınıyor 6 ayda bir temizlemezsem 100 dereceye ulaşarak sistem kendini kapatıyordu.

@KırAtlıLiberal Kendin de söylüyorsun işte, 2 ayda bir macun değiştiriyorum diye. 2 ayda bir macun değiştirip düzenli bakımını yaparsan tabii ısınmaz.

FX çöp çöp çöp, almayın aldırtmayın.

Şöyle diyeyim, en güçlü FX 9590 ile bile GTX 1650 Super zor beslersiniz, tabii 220W FX 9590'ı soğutabilince.

Geri
Yukarı