FX 8150 ve RX 570 sistemin oyun performansı nasıl?

Memetcan1999

Centipat
Bilgisayarı oyun performansı olarak değerlendirir misiniz?

AMD FX 8150 işlemci.
8 GB RAM.
120 GB SSD.
1 TB HDD.
4 GB RX 570 256 Bit ekran kartı.
600W PSU.
Cooler Master kasa.
8 çekirdek işlemci.
MSI 970 anakart.

Bilgisayarı oyun performansı olarak değerlendirir misiniz?

AMD FX 8150 işlemci.
8 GB RAM.
120 GB SSD.
1 TB HDD.
4 GB RX 570 256 Bit ekran kartı.
600W PSU.
Cooler Master kasa.
8 çekirdek işlemci.
MSI 970 anakart.

İşlemci her ne kadar 8 çekirdek olsa da eski, ama tüm oyunları orta veya yüksek karışık ayarlarda rahat oynatır.

FX serisi zamanında bile başarılı bir seri değilken şuan için de oldukça kötü olduğunu düşünüyorum. Günümüz oyunlarını besleyebilecek bir işlemci değil ancak eski oyunları Pubg, GTA 5 gibi rahatça oynatır. Eğer sistemin elindeyse bu sisteme para harcamamanı eğer satın almak istiyorsan da Ryzen serisine bakmanı tavsiye ederim. Tabi bu durumda bütçe de önemli.

FX'i kullanmamış olanlar konuşmazlarsa mutlu olurum.
Kulaktan dolma bilgilerle atıp tutmayalım.

YouTube üzerinde oyun için performanslarına bakabilirsiniz. FX 8350 ve 8370 kullanmış birisi olarak saydığınız tüm oyunlarda 60+ FPS rahat alırsınız. (RX 480 8GB ile kendim çok rahat alabiliyorum çünkü)

FX'i kullanmamış olanlar konuşmazlarsa mutlu olurum.
Kulaktan dolma bilgilerle atıp tutmayalım.

YouTube üzerinde oyun için performanslarına bakabilirsiniz. FX 8350 ve 8370 kullanmış birisi olarak saydığınız tüm oyunlarda 60+ FPS rahat alırsınız. (RX 480 8 GB ile kendim çok rahat alabiliyorum çünkü)

Hocam PUBG Mobile emulator oyunu kesin konuşamazsın.

Hocam PUBG Mobile emulator oyunu kesin konuşamazsın.
PC üzerinde PUBG mobil oynayacak kadar düşmedim. Benim bahsettiğim oyunlar: GTA V, PUGB, Rocket League.

PUBG'yi en son 2018'de oynadım. 1080p Very High ayarlarda 90-95 FPS alıyordum.
Rocket League, biraz zorlasanız klozette bile çalışabilecek kadar hafif bir oyun. Yüksek FPS verdiğini söylememe gerek bile yok. GTA V(SinglePlayer) Very High- High karışık ayarlarda 80'li FPS'ler ile oynadım.(Fx 8370 4.5GHz ve RX 480 ile)

Yeni konular

Geri
Yukarı