FX-8300 Ekran Kartı Önerisi

231981

Kilopat
Makaleler
1
FX-8300 işlemcim var monitör olarak 23" Asus VS239HV kullanıyorum VGA, DVI ve HDMI çıkışları var 1920x1080p çözünürlükte. Cougar CMX 700w PSU kullanıyorum. 1.000 - 1.500 TL aralığında sıfır ekran kartı almak istiyorum ikinci el olarak pek güvenim yok o yüzden sıfır almak istiyorum. Adam sorunu olan kartı sorunsuz diyerek satıyor 2 gün sonra sorunlar baş göstermeye başlayınca muhattap bulamıyorsun bu yüzden ikinci el öneri istemiyorum. Nvidia tarafından öneri istiyorum yıllarca AMD kullandım fazla performans farkı olmazsa AMD' de önerebilirsiniz karar verip alırım. Şimdiden teşekkürler.

Belirttiğin fiyat aralığında herhangi bir GTX model 1050ti edin ve keyfine bak dostum.

4 ay kullanılmış 1050Ti var 1000 TL. 2.El düşünmüyorsan işlemcinle yine en uygun sıfır 1050Ti olacaktır.

Sağolun hocam 4 ay bile olsa kullanılmış sonuçta oyun oynanmış 300-400 TL farkını verip sıfırını alırım şuan hiç bir donanımın ikinci elini almıyorum tavsiyede etmiyorum dolar zaten düşüyor. GTX 1050Ti iyi bir kart mı acaba 1080p için ideal mi ? Beni oyunlarda üzmesin yeter. R7 370 kullanıyorum şuan da MSI olanını aslında beni idare ediyor ama sıkıldığım için biraz da Nvidia kart kullanmak istediğim için değiştirmek istiyorum. İkinci el olarak satabilirsem satarım 400-500 TL gibi bir fiyata.

Belirttiğin fiyat aralığında herhangi bir GTX model 1050ti edin ve keyfine bak dostum.

Hocam bayağı bir araştırdım da Galax GTX 1050Ti biraz daha iyi geldi bana testlerine baktım bütün marka GTX 1050Ti arasında en çok puanı ve FPS oranını Galax markalı olan vermiş bu marka sence nasıl iyi mi garantisi falan nasıldır ilgiler mi acaba ? En önemlisi yazılımı var mı bunun MSI gibi Gaming App var biliyorsunuz bunun da o tarz programı var mı acaba ? Son olarak hangi markayı önerirsiniz ?

Sağolun hocam 4 ay bile olsa kullanılmış sonuçta oyun oynanmış 300-400 TL farkını verip sıfırını alırım şuan hiç bir donanımın ikinci elini almıyorum tavsiyede etmiyorum dolar zaten düşüyor. GTX 1050Ti iyi bir kart mı acaba 1080p için ideal mi ? Beni oyunlarda üzmesin yeter. R7 370 kullanıyorum şuan da MSI olanını aslında beni idare ediyor ama sıkıldığım için biraz da Nvidia kart kullanmak istediğim için değiştirmek istiyorum. İkinci el olarak satabilirsem satarım 400-500 TL gibi bir fiyata.

Hocam şöyle düşünün siz de bir kullanıcısınız ve üst modele geçmek için elinizdeki kartı satıyorsunuz, yani ikinci ele bu kadar kötü yaklaşmayın. Testlerini kontrollerini yaptıktan sonra garantisi de varsa alınabilir olarak yorumluyorum ben. Tavsiye etmem diye bir şey eklerseniz sizin kartınızı alacak kişilere de satmamanız gerekir "etik kurallar" çerçevesinde. Bütçe kısıtlıysa ve en uygun ürün bulunduysa alınabilir bazı şeylerde ezberlere takılmamak gerek.

MSI modelini gönül rahatlığı ile alabilirsin. Afterburner ve Gaming App gibi yazılımları elbette destekliyor. Genel olarak testlere tam anlamıyla bel bağlamak yanlış olacaktır. Bütün markalar 1050ti modelin standart GPU çekirdeğini kullanıyor, sadece +20, +40Mhz gibi değerlerde frekans yükseltip ve soğutucu modellemelerini özelleştirip kullanıcıya sunuyorlar. Dediğim gibi eğer marka önermesi istiyorsan MSI almanı söyleyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı