FX 8300 Sistem FPS Düşüş Sorunu

Gökhan Özer

Hectopat
Daha fazla  
Sıcaklık değerlerim bu şekilde. Bu bilgisayarı kullandım kullanalı her zaman drop yedim girdiğim oyunlarda. Nedenini bana açıklayabilecek var mı? Driverlar vs. her şeyim güncel.

FX 8300
ASUS M5a78LM USB 3
12 GB RAM 1333 MHz
240 SSD Adata su 650
500W 80 Plus PSU Xigmatek

Güçlü oyun düşük oyun olsun fark etmiyor, Skyrim'de yediğim drobu Witcher 3'de de yiyorum ne yapabilirim? Frame time sürekli 30 mslere çıkıyor.

20190921180052_1.jpg

Oynadığın oyunlar orijinal mi? Tek oyunculu oyunlarda V-Sync açık oynamanı tavsiye ederim.
Skyrim gibi eski oyunların bazı performans sorunları olabiliyor. Steam rehberleri, modlar ya da PC Gaming wikiye göz atabilirsin. Mesela Skyrim için topluluk tarafından hata, performans düzeltmesi olan UNOfficial güncelleme yamaları yayınlanıyor.

İlk olarak DDU yazılımı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

Sonrasında en güncel ekran kartı sürücüsünü kurun.
BIOS sürümünün güncel olduğundan emin olun.

SSD firmware güncellemesini, sağlık değerlerini vb. kontrol et.

Ayrıca bellek hızların çok düşük. Sisteminin bazı parçalarını yükseltmeni tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart, işlemci ve bellekleri yükseltmeni tavsiye ederim.

Oynadığım oyun fark etmiyor pc ilk aldığım zamandan beri hep anormal derecede drop yedim.Evet oyunlar orjinal bios v.b sürücülerin hepsi güncel yeni sisteme geçicem bahsettiğiniz upradgenin yeni sisteme geçmekten bir farkı yok zaten ben bu sistem için yardım arıyorum parçaların özelliklerinin düşüklüğünden kaynaklanıyorsa zaten yapıcak bir şey yok.ama 2010 2016 oyunlarına kadar birçok oyunda drop yemek normal gelmedi bana bilmiyorum. @26318

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı