FX 8320 sistem FPS düşüş sorunu

Naykimayki

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar Technopat;

Öncelikle sorundan bahsedeceğim, Google Chrome, Steam gibi uygulamalarda 10 saniyelik kitlenmeler oluyor, bazen Windows açıldığında parola yazma kısmında kitleniyor restart atmak zorunda kalıyorum. En önemli sorunlar GTA V oynarken FPS düşüş meydana gelmesi, oyunu akıcı şekilde oynarken belli aralıklarla bir anda FPS 18 oluyor. Yaklaşık 5-10 saniye süreliğine. World of Tanks yaklaşık 3 saatten sonra, oynarken 80 FPS'den 40 FPS civarına düşüyor, oyunu kapatıp açınca düzeliyor.

Anakartı geçen sene Gigabyte 970a-ds3 anakartımın arıza vermesinden dolayı Msi 970a-g43 olarak değiştirdim. Daha sonra FX6100'den FX8320 işlemciye geçiş yaptım.

-BIOS ve tüm driverlar güncel. (BIOS default ayarlarda)
-Sıcaklıklar normal. (işlemci yük altında 52, ekran kartı 65, anakart 60 derece civarlarında)
-Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum yakın zamanda format attım.

-Ben RAM'lerden şüpheleniyorum, ikisi aynı marka fakat aynı seri değiller. Ayrıca 1333MHz CL9
-RAM slotlarını değiştirdiğimde FPS düşüş sorunun GTAV oynarken daha sık yaptığını gördüm, tekrar eski slotlarına taktığımda daha sık yapmaya devam etti.

-MSI 970A-G43
-AMD FX 8320
-Asus R7 265
-8GB 1333MHz Kingston

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı