FX 8300 Sistem Güncelleme

RitArrrow

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar, şu andaki sistemim şu :
-AMD FX 8300 CPU
-Asus GTX 750Ti Strix OC.
-8 GB DDR3 RAM
-MSI 760GM-P23 Anakart
-Dark N10 Kasa
-500 Wat da Thermaltake sertifikasız bir PSU var

Şimdi işlemci soğutucusunu stok kullandığım için bu sıcak yaz aylarında sıkıntı yaşayabiliyorum. Kasamda 5 adet fan var. Ama yine de işlemci sınırına kadar ısınıyor ve kullanımı kestiği için takılma ve FPS düşüşü yaşıyorum. 750 Ti da günümüz yeni çıkan oyunlarında biraz geri kalıyor. Şimdi sistemime upgrade yapmak istiyorum ve 3000 TL civarı bir bütçem var. 1 SSD, GTX 1060 ve 1 tane de iyisinden bir işlemci soğutucu alsam çok mu mantıksız olur ? İdare etmez mi ? Ya da darboğaz yaşar mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1060 ile darboğaz yaşamazsın. FX 8300 şu işlemcilere denk: i5 6600, i5 7500, i3 8100, R3 1300X ve R3 2200G.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@GCN Size çok fazla katılamıyorum. 8 çekirdek ama içi boş çekirdek inanın. İşlemcilere yük binen oyunda apışıp kalıyor. Bırakın 1060'ı 1050 Ti'yi besleyemiyor. i3 8100'ün 4 çekirdeği Ryzen 3'ün 4 çekirdeği kat kat iyidir.

Arkadaşımda FX 8350 var R9 390X ile beraber sorunsuz kullanıyor. Senin PC ne durumda bilemiyorum. BF1 kadar işlemciye yük bindiren oyun birkaç tane, videoyu izlemelisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilemiyorum, ben genelde 30FPS oyuna alışkınım eskiden Pentium G2020 ile 750Ti kullandığımdan genelde darboğaz olmasın diye 30FPS kilidini kullanıyorum. Yani ağır oyunlarda hala kullanabilirim FPS oyunu olmadığı sürece. İyi bir soğutucu alırsam Hız aşırtma yapabilirim diye umuyorum bir miktarda olsa. İşlemciyi alalı 1.5 sene civarı oluyor o kadarda uzun süredir kullanmıyorum yani. O yüzden arada kaldım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı