FX 8300 sistem mavi ekran hatası veriyor ve donuyor

Şuayip AKTAŞ

Decapat
Daha fazla  
Forumda birkaç gündür incelemediğim başlık kalmadı neredeyse. Bilgisayarımdaki sorunun neden kaynaklandığını bir türlü bulamadım. Sürekli mavi ekran veriyordu. Mavi ekran sorunlarını debugger ile incelediğiniz videodaki başlığa bakarak DMP dosyalarımı inceledim. RAM kaynaklı sorun olduğunu düşündüğüm için Memtest ile test ettirdim. 13 saat test etti, sonuç olarak 66 hata buldu. RAM'i değiştirdim, şu anda ekran donup kalıyor.

Sistem özellikleri de şöyle:
MSI 770-C45
AMD FX8300
Corsair Vengeance 1x8GB 1666MHz CL10 (yeni RAM, bir tanıdıktan aldım 1 hafta bile kullanılmamış)
ASUS GTX 950
SSD yok, WD 1 TB HDD.

RAM değişmeden önceki DMP ve değiştirdikten sonraki DMP dosyalarını eke koyamadığım için bir siteye upload ettim. RAM'i değiştirdikten sonra mavi ekran hatası yerini donmaya bıraktı, PC donduktan sonra tek çare yeniden başlatmak.
Yardımlarınızı bekliyorum.

dmp dosyaları

Son düzenleme:
Evet şimdi olmuş.

Açıkçası dump dosyalarınızdan pek bir şey çıkaramadım. Zaten bellek değişikliğinden sonra bir kere mavi ekran almışsınız. @Enes3078'i etiketleyebilirim belki o bir şey bulabilir.

Bu süre zarfında yine mavi ekran alırsanız buraya atın, belki onda işimize yarayan bir şeyler olabilir.

Anakartınızı yanlış söylüyorsunuz bilginiz olsun. Yoksa RAM yerine anakart mı değiştiniz? :D 870A-G54 (FX) doğrusu.
Ayrıca işlemci bilgisi de dediğinizle tutarsız 8120 gözüküyor. Anlaşılan çok fazla kurcalamışsınız donanımları.

Şimdi diyeceksiniz eski ve yeni farklı diye ama farklı değil aynı sistem.

Asus araçlarını, Vanguard kaldırın. Windows da güncel değil 1909'a güncelleyin veya formatlayın.

Desteklenen modüller:
Bunlara göre almanız daha yararlı olur bulabilirseniz RAM'leri.

Yeni konular

Geri
Yukarı