Çözüldü FX-8300 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beren123

Hectopat
Daha fazla  
021823-36734-01.dmp
Çok kafamı karıştırdı.
RAM'lerin 1'inde sorun var galiba. Onu çıkarmama rağmen 2 kez mavi ekran aldım.
Şimdiden teşekkürler.
Defalarca temiz kurulum yaptım.

FX-8300 R7 265 Dual-X 16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi temiz kurulumla sistemi D diskine kurayım öyle deniyeyim
Error scan kısmında bad sector var diskinizde. Yani arızalanmış. Üsttekileri yapmanızdan sonra mavi ekranınızı çözecek mi bakın. Eğer çözmezse diskinizdendir muhtemelen. Geri dönüş yaparsınız.
Dump dosyanız çok genel geçer olmuş. Birkaç dosya biriktirip atın. Ama şüphelenmişsiniz bir RAM testi uygulayın. RAM'lerde sorun var mı yok mu bilmiş olalım. Sizde bizde.

- RAM'ler aynı hızda mı çalışıyor kontrol edin.

- Herhangi bir OC işlemi yaptıysanız geri alın.

-BIOS'unuzu 2017 sürümüne güncelleyin. Version 1401 yazana.

Müsait zamanda Memtest86 yapıp resimle sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

İşlemlerin ardından dönüş yaparsınız.

Dump dosyanız çok genel geçer olmuş. Birkaç dosya biriktirip atın. Ama şüphelenmişsiniz bir RAM testi uygulayın. RAM'lerde sorun var mı yok mu bilmiş olalım. Sizde bizde.

- RAM'ler aynı hızda mı çalışıyor kontrol edin.

- Herhangi bir OC işlemi yaptıysanız geri alın.

-BIOS'unuzu 2017 sürümüne güncelleyin. Version 1401 yazana.

Müsait zamanda Memtest86 yapıp resimle sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

İşlemlerin ardından dönüş yaparsınız.
mem86 testini yaptım fakat iki ramide ayrı ayrı yaptım, az sonra ikisi bir arada deniyeceğim bilgi veririm
bios guncelledim
overclock geri adlım

minidump - Google Drive 3 kere daha

Son düzenleme:
mem86 testini yaptım fakat iki ramide ayrı ayrı yaptım, az sonra ikisi bir arada deniyeceğim bilgi veririm
bios guncelledim
overclock geri adlım

minidump - Google Drive 3 kere daha
Tamamdır son durumu haber verirsiniz. Çözüldü mü çözülmedi mi diye. Memtestte ne çıktı? 1 hata bile çıktıysa çıktığı RAM arızalıdır.

- Yeni attığınız dump dosyalarının birinde disk kaynaklı hata almışsınız. Onu da test edip eklersiniz.
Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune
Diskinizi seçin. Health ve Error Scan kısımları.

Crystal Disk Info
Direk programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.

Eğer üstteki programlar smart verisi vermiyorsa;
Nvme diskiniz varsa bunlar size sonuç vermeyebilir. Disk üreticinizin adını başa yazarak google da firmware olarak aratın. Örnek WD Nvme disk firmware gibi. Kendi sitesinden firmware 'ini indirip smart verisi atın.

Tamamdır son durumu haber verirsiniz. Çözüldü mü çözülmedi mi diye. Memtest'te ne çıktı? 1 hata bile çıktıysa çıktığı RAM arızalıdır.

- Yeni attığınız dump dosyalarının birinde disk kaynaklı hata almışsınız. Onu da test edip eklersiniz.
Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune
Diskinizi seçin. Health ve Error Scan kısımları.

CrystalDiskInfo
Direk programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.

Eğer üstteki programlar Smart verisi vermiyorsa;
NVMe diskiniz varsa bunlar size sonuç vermeyebilir. Disk üreticinizin adını başa yazarak Google da Firmware olarak aratın. Örnek WD NVMe disk Firmware gibi. Kendi sitesinden Firmware'ini indirip Smart verisi atın.

Dosya Ekleri

• 1676825053063.jpg
    1676825053063.jpg
    314,3 KB · Görüntüleme: 18
  • 1676825053068.jpg
    1676825053068.jpg
    320,7 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran görüntüsü 2023-02-19 201327.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-19 201327.png
    534,7 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran görüntüsü 2023-02-19 201343.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-19 201343.png
    840,9 KB · Görüntüleme: 16
Error scan kısmında bad sector var diskinizde. Yani arızalanmış. Üsttekileri yapmanızdan sonra mavi ekranınızı çözecek mi bakın. Eğer çözmezse diskinizdendir muhtemelen. Geri dönüş yaparsınız.

Çözüm
Hocam 2 gün kullandım diğer diske kurup herhangi bir sorun oluşmadı çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı