FX 8300 sistem ne kadar eder?

huoralcarin

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

FX 8300 3.3 GHz / Msi Gaming 970 anakart / Corsair vengance 2x4 GB 1600 MHz / LC-POWER LC-CC-92 Cosmo Cool işlemci soğutucusu. Sistem henüz 2 ayını doldurmadı ama istediğim performansı alamadım. Bu yüzden bunları satıp üstüne para ekleyip skylake ve DDR4'lü sisteme geçiş yapmak istiyorum. Garantileri kutuları mevcut kaç paraya satabilirim parçaları sizce? Birde i5 skylake'e geçsem yapacağım masrafa değer mi (Oyunlarda FPS artışı olarak) yoksa satmayıp bu şekilde idare mi etmeliyim düşünceleriniz nedir?

Ekran kartımda R9 380 4 GB bu arada, i5 6500 alsam FX 8300'den farkedilir bir performans farkı oluşur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 8300, R9 380'in yükünü besleyebilecek bir işlemci. Ekran kartını yorsa bile kaybınız ortalama 2-3 FPS olacaktır. Belleklerin zaten oyuna çok fazla bir etkisi yok. Sizin sorununuz farklı veya sistemden çok yüksek performans bekliyorsunuz. Kullandığınız işletim sistemi ve oyunlardan aldığınız performans nedir?

FX 8300, R9 380'in yükünü besleyebilecek bir işlemci. Ekran kartını yorsa bile kaybınız ortalama 2-3 FPS olacaktır. Belleklerin zaten oyuna çok fazla bir etkisi yok. Sizin sorununuz farklı veya sistemden çok yüksek performans bekliyorsunuz. Kullandığınız işletim sistemi ve oyunlardan aldığınız performans nedir?

hocam ceza almıştım kusura bakmayın, çok fazla oyun deneme şansım olmadı ama genel olarak witcher 3 te 1080p bazı ayarlar ultra bazıları high da 35-45 fps arası alıyorum fakat fps bu şekilde görünsede arada anlık takılmalar oluyor nadiren, çok rahatsız etmeyecek düzeyde. dying light işlemciye yüklenen bir oyun sanırım 720 p de medium ayarlarda anca 25-30 fps alıyorum (en çok sinir eden bu oldu) . alien isolation ful ayarlarda 1080 p sabit 60 fps sıkıntı yok. nba 2k15 ful ayarlarda 60 fps ama anti aliasing i 16x yapınca 40-45 e kadar düşüyor ve 60 a yükseliyor bu şekilde gidip geliyor. fps değerlerine msi afterburner ile bakıyorum, fps yi bu şekillerde sabit gösterse de bu denediğim oyunların bazısında nadirende olsa anlık yavaşlamalar olup sonradan düzeliyor. windows 10 kullanıyorum bu arada. gpu nun %100 ü, cpu nun en fazla %50 si kullanılıyor daha yukarıya çıkmadı hiç msi afeterburnerdan bakarken

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı