FX 8300 sistemde aniden reset sorunu

Gökhan Özer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba uzunca bir süredir şöyle bir sorunum var. Çevremde de güvenebileceğim bir bilgisayarcı olmadığı için götürüp baktıramadım burada aramak istedim. Son 5 6 aydır PUBG'dir Fortnite'dır vs. ağır oyunlara girdiğimde PC resetliyor. League of Legends CS GO gibi oyunlarda bu sorun olmuyor. PUBG Fornite girdiğim zaman kapanıyor ama ne bir donma vs. bir şey olmuyor. Grafikleri düşürünce 15 20 dakika grafikleri full açarsam 2 3 dakika içerisinde resetliyor. Sistem sıcaklık değerlerim normal yükte işlemcim 45 50 derece ekran kartım 60 65 derece. Sizce sorun ne olabilir? Format vs. şeyler yaptım başka PC'den RAM aldım denedim o da olmadı. PSU'da deniyecektim fakat diğer bilgisayardaki PSU 300W o yüzden yeterli gelmeyeceğini düşünüp denemedim. Sistemim şöyle:
  • FX 8300
  • 12 GB RAM 1050 Ti ekran kartı
  • 120 GB SSD 500W eski bir Cooler Master PSU (yaklaşık 4 5 yıllık)
  • ASUS M5A78L-M USB 3 anakart
@BilgisayarKurdu @Recep Baltaş yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fx 8350 nin bu sıcaklarda 50 derece de gezmesi müthiş şahsen benim ki 80 den aşağı inmiyor 90 nı görünce de dediğiniz gibi resetliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı