Çözüldü FX 8300 sistem reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kftemel

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ikinci el bilgisayar aldım, format attım, kullanmaya başlayınca kilitlenmeler oldu, aldığım arkadaşa sorunca güç seçeneklerinde bazı ayarları ve video kartı fan hızını artırmamı söyledi.

Güç ayarlarında en düşük işlemci: %5, en yüksek işlemci %90 gibi azatmalar yaptım. Sorunlar bir süre düzeldi ancak özellikle oğlum Minecraft oynarken bir süre sonra kilitlenmeler ve restartlar yaşanmaya başlandı. 3DMark ile stress testi yapıyorum, Forza Horizon, ETS 2 sorun yok kilitlenmiyor çocuk Minecraft oynarken kapanıyor.

Bilgisayarı hava üfleme ile temizledim, işlemci ve ekran kartı soğutma jellerini yeniledim işe yaramadı.

BurnInTest programı ile kontrol ettim tüm testlerden geçti.

Sorunum nedir sizce? Nasıl tespit edebilirim?

Konfigurasyon şu şekilde;
AMD FX 8300 işlemci + bakır fan.
16 GB (2x8GB) Kingston RAM.
ASUS anakart.
Zotac 1050 Ti mini 4 GB ekran kartı.
500W PSU.
240SSD + 1TB HDD.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler ederim, arıza tespit edebilecek bir tamirci varsa Maltepe yakınlarında bana ulaşabilir. Saygılar
Merhaba, eski psu yu geri taktım. msi afterburner programı indirdim, sistem durumuna baktığımda cpu nun aşırı sıcak olduğunu gördüm. Boşta iken bile 80 derece civarıydı. Güç seçeneklerinden düşük performans profilini seçtim. Ayrıca bu profil deki cpu kısmından max cpu ayarını %80 e getirdim. Şu an cpu boşta iken sıcaklık 20-30 derece gibi, yükte oyun oynarken ise max 61 derece ye çıkıyor. 2-3 saat test ettim sorun olmadı. Böyle bırakacağım galiba bu performans bana yeter. Gittiği yere kadar.

Yardımcı olan tüm dostlara teşekkür ederim
Merhaba, PSU sıfır aldım, Windows yeniden yükledim SSD çalışıyor çok şükür. Ancak maalesef 30dk ETS 2 oynadım kapandı PC.

Hata anakart ve veya işlemcide mi?
Yoksa Zotac GTX 1050 Ti mini ekran kartı çnda mı?

OCCT ile deniyorum hata yok. 3DMark stress testi yapıyorum hata yok oyunu açıyorum yarım saat sonra knock out. Dertsiz başıma dert edindim

Ayda yılda bir oyun oynarım onun için aldım sayılır.

Var mı derdime bir çare:'(
Tamirci olmadığım için kesin kanıya varamayacağım. Eğer durumunuz el veriyor ise anakart ve işlemciyi değiştirip deneyin, gene olmaz ise ekran kartını değiştirin yani genel sistem yükseltmesi yapın.
Yükseltme yapamazsanız, düzgün bir tamirciye götürmenizi tavsiye ederim.

Teşekkürler ederim, arıza tespit edebilecek bir tamirci varsa Maltepe yakınlarında bana ulaşabilir. Saygılar
Merhaba, eski psu yu geri taktım. msi afterburner programı indirdim, sistem durumuna baktığımda cpu nun aşırı sıcak olduğunu gördüm. Boşta iken bile 80 derece civarıydı. Güç seçeneklerinden düşük performans profilini seçtim. Ayrıca bu profil deki cpu kısmından max cpu ayarını %80 e getirdim. Şu an cpu boşta iken sıcaklık 20-30 derece gibi, yükte oyun oynarken ise max 61 derece ye çıkıyor. 2-3 saat test ettim sorun olmadı. Böyle bırakacağım galiba bu performans bana yeter. Gittiği yere kadar.

Yardımcı olan tüm dostlara teşekkür ederim

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı