FX 8300 stok soğutucu değişmesine rağmen 85 derece oluyor

ggDarwin

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar.
AMD FX 8300 işlemci kullanıyorum. Stok soğutucusu çok küçük bir şeydi. Çoğu oyunda 85 derecelerde seyrediyordu. Aynı zamanda kasam da sadece egzoz fanı bulunan ve kapalı yapıda bir kasaydı. Bunları, önü mesh yapıda 3 fanlı, arkası ve üstünde egzoz fanı bulunan kasa ve orta kalite 2 fanlı kule tipi işlemci soğutucusuyla değiştirdim.
Ama değişen bir şey yok hala sıcaklık oyunlarda 85 derecelerde. 2019 öncesi AMD işlemciler kronik fazla ısınıyor diye bir şey duymuştum. Acaba sorun bu mu?

Bende de FX 6100 var Rise of the Tomb Raider da 86 derece oluyordu PC kapanıyordu. Fazla ısınma durumu eski modellerde var diye duydum ama doğru mu bilmiyorum.

FX serisinde ısınma sorunu mevcut ama orta derece kule tipi bir soğutucu ve hava akışı iyi bir kasa ile oyunlarda o işlemci için 65-75 derece arasında tutulabiliyor.Oturtduğunu varsayalım bence hava akışında sorun olabilir.Sen yan paneli sök birde öyle dene

Merhabalar.
AMD FX 8300 işlemci kullanıyorum. Stok soğutucusu çok küçük bir şeydi. Çoğu oyunda 85 derecelerde seyrediyordu. Aynı zamanda kasam da sadece egzoz fanı bulunan ve kapalı yapıda bir kasaydı. Bunları, önü mesh yapıda 3 fanlı, arkası ve üstünde egzoz fanı bulunan kasa ve orta kalite 2 fanlı kule tipi işlemci soğutucusuyla değiştirdim.
Ama değişen bir şey yok hala sıcaklık oyunlarda 85 derecelerde. 2019 öncesi AMD işlemciler kronik fazla ısınıyor diye bir şey duymuştum. Acaba sorun bu mu?
Dostum benim eski FX 8350 işlemci de aşırı ısınıp kapanıyordu. Ryzen 5 3600x aldım o da farksız 80 - 85 dereceyi buluyor yazın. Bu amd işlemcilerin doğasında var ısınmak. Malesef sağlam bir soğutucu almaktan başka çaren yok. Snowman çift fanlı soğutucu var onu bir dene derim.

Evet FX serisine soba derler ama benim ikinci bilgisayarımda FX-8150 var soğutucum NIC F3 en fazla 63-65 dereceleri gördüm yük altında. Acaba macunu mu fazla veya çok az sürdünüz? Stok soğutucuya göre değişmesi lazım çünkü ısının. Bir de hangi soğutucuyu aldınız? Montajdan önce işlemciye temas eden yüzeydeki etiketi söktünüz mü?

FX serisinde ısınma sorunu mevcut ama orta derece kule tipi bir soğutucu ve hava akışı iyi bir kasa ile oyunlarda o işlemci için 65-75 derece arasında tutulabiliyor.Oturtduğunu varsayalım bence hava akışında sorun olabilir.Sen yan paneli sök birde öyle dene
10 dakikadır deniyorum. Sonuç: daha boş bir alana alıp kapaklarını açmama ve turbo fan moduna almama rağmen en düşük 79 gördü. Yani havalandırmam iyi sanırım.
FX serisi soba diye geçer, kasanın hava akışı nasıl?
Yukarıda belirttiğim gibi mesh yapı 7 tane fan iyi diye tahmin ediyorum. Çok da sıkışık bir yerde değil.
Dostum benim eski FX 8350 işlemci de aşırı ısınıp kapanıyordu. Ryzen 5 3600x aldım o da farksız 80 - 85 dereceyi buluyor yazın. Bu amd işlemcilerin doğasında var ısınmak. Malesef sağlam bir soğutucu almaktan başka çaren yok. Snowman çift fanlı soğutucu var onu bir dene derim.
@DeSRT_TR @Schewerer Gustav Dark Freezer x128 kullanıyorum. Ayrıca yeterli şekilde termal macun sürdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı