FX 8300 ve R9 270 performans sorunu

Daha fazla  
Selamlar.
FX 8300, R9 270, 8 GB RAM'li bir bilgisayarım var. Steam'den indirimdeyken hazır Arma 3 aldım.
Ama ne yaparsam yapayım hangi ayarda olursa olsun oyunu çok düşük FPS'lerle oynayabiliyorum. Afterburner'la sıcaklık ve kullanımlara bakiyim dedim ama ekran kartı hangi sahne olursa olsun %50'ye ulaşamıyor bile. Driverlar falan hepsi güncel diğer hiçbir oyunda sıkıntı yokken neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum anlamadım. Bu arada ekran kartım GTA 5'de de 70 80'lerde kullanım veriyor ama herhangi bir takılma olmuyor. En yüksek ayarlarda MSAA kapalı şekilde oynayabiliyorum. İşlemci de kolay kolay hiç kullanımı yüksek seviyelere çıkmıyor yani işlemci darboğazı söz konusu değil. (Ayrı ayrı çekirdek kullanımlarına da dikkat ettim.)Sorunun çözümünü bilene minnettar olacağım. :D Teşekkürler.

Sorunun nedeni işlemcin. Arma 3 işlemciye yüklenen bir oyun. İşlemcini O.C edersen daha iyi performans alırsın. Ancak bu sorununu tamamen çözmeyecektir.

Darboğaz olacağını sanmıyorum, R9 270, FX 8300 işlemcisini zorlayacak bir ekran kartı değil. Kaldı ki GTA 5 oyununda bile sorun yaşamadığını söylüyorsun. Darboğaz olsaydı GTA 5 oyununda da olurdu. GTA 5, işlemciyi sömüren bir oyun bir de. Diğer oyunlarda performansın nasıl? İşletim sistemin nedir? GPU ve CPU sıcaklıkları ne durumda?

Gpu sıcaklığı maksimum 66 67, işlemci sıkcaklığıda 30-35 40a ulaştığını görmedim stres testi harici. Contact 21 ile kullanıyorum macun falanda kaliteli daha 1 ay olmadı değişeli. Diğer oyunlardada gayet normal fps değerleri alıyorum. Şöyle söyiliyim Ac unity bile bana bu kadar illallah dedirtmedi fx 4100 ile oynadım bide AC yi arma 3 bu konuda zirve oldu yani. :D İşletim sistemi w8.1 sürücülerim falanda hep güncel. Teşekkürler.

Arma 3 optimizasyon konusunda sıkıntılar yaşayan bir oyun. Bu konuda amd işlemci kullanan oyuncuların genel bir sıkıntısı mevcut. Bunun sizin kullandığınız parçaların sorunlarından yada işletim sizdeminizden kaynaklanmadığını bilmenizi isterim. Kesin çözüm hakkında bir bilgim yok sadece bazı fikirler önerebilirim.
Arma 3 Startup Parameters - Bohemia Interactive Community
Bu linkten Arma 3 için detaylı Steam çalıştırma seçenekleri oluşturabilirsiniz. Bunun faydasını görebilirsiniz. Youtube üzerinde " arma 3 amd fix" adı altında videolar mevcut deneme yanılma yolunu baş vurabilirsiniz.

AMD bulldozer işlemciler bir kısım oyun ve uygulamalarda kullanıcıları zor durumda bırakıyor bu da onlardan birisi olabilir. Nette çeşitli oyunlar için yer alan fix ve bios updateler mevcut. Arma forumlarını incelemek gerekiyor. Bu yazılımların tehlikeli olduğunu vurgulamakda fayda var.

Bugün işlemciye ve rame oc denedim tekrar test ettim ama fps de bi düzelme göremedim. Sanırım zorlamaya gerek yok role play den zevk almaya çalışıcam artık. Teşekkürler konu kapanabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı