FX 8300 ve RX560 FPS Düşüşü

Halid_bin_Velid

Hectopat
FX 8300
RX560 (güncel sürümde)
16 GB RAM
HDD+SSD
Arkadaşlar sistemim bu çok ilginçtir ki CS:GO'da bu sistemle 70 küsürleri gördüğümüz oluyor. Bazı yerlerde maks 150 FPS alıyorum medium ayarlarda. Aşağıda neden olabilir mi diye sorduğum birkaç durum var. Onlara da bakarak sebebi nedir acaba?

-MSI Afterburner'dan baktığım kadarıyla oyundaki CPU kullanımı %35 ile 45 arası GPU kullanımı % 99 ile 100 arası gidip geliyor. Bu değerler normal midir?

-Uzun zamandır kasayı temizlemiyorum ve termal macunu da yenilenmedi. Bu da sebep olur mu?

-Bilgisayarımda şu an toplam 1, 2 TB alan var. Bunun Win kurulu olduğu kısımda(SSD ) sadece 20 GB, diğer oyunun kurulu olduğu HDD ise 150 GB. Boş alan var, çok dolu olması da buna sebep olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tozlanmadan dolayi ısınma yapmış olabilir. Kasayi açıp ekran kartı ve işlemciyi temizleyip macununu yenileyin. Diger bileşenleri de temizleyin güç kaynağı vs. Daha sonra tekrar deneyin sorun düzelmemisse yan kapağı açık bir şekilde oynamaya çalışın kasanın hava akışı iyi değilse ısınmasına sebep olabilir.

FX 8300.
RX560 (güncel sürümde)
16 GB RAM.
HDD+SSD.
Arkadaşlar sistemim bu çok ilginçtir ki CS:GO'da bu sistemle 70 küsürleri gördüğümüz oluyor. Bazı yerlerde maks 150 FPS alıyorum medium ayarlarda. Aşağıda neden olabilir mi diye sorduğum birkaç durum var. Onlara da bakarak sebebi nedir acaba?

-MSI Afterburner'dan baktığım kadarıyla oyundaki CPU kullanımı %35 ile 45 arası GPU kullanımı % 99 ile 100 arası gidip geliyor. Bu değerler normal midir?

-Uzun zamandır kasayı temizlemiyorum ve termal macunu da yenilenmedi. Bu da sebep olur mu?

-Bilgisayarımda şu an toplam 1, 2 TB alan var. Bunun Win kurulu olduğu kısımda(SSD ) sadece 20 GB, diğer oyunun kurulu olduğu HDD ise 150 GB. Boş alan var, çok dolu olması da buna sebep olur mu?

SSD'lerin %30'u boş olursa daha sağlıklı olur. Termal macun yenilemesi sebep verebilir.

Ekran kartı kullanımı çok fazla bence GPU sıcaklığı kaç derecelerde yük altında baktın mı?
Yanlışlıkla stress teste girmiştim orda 61 derece olduğunu gördüm (4-5 sn sonra çıktım) onun dışında sıcaklığa bakmadım fakat gpu nun yüzde 99 kullanılması normal diye biliyorum.
Ekran kartı hep %99-100 kullanılır burda yanlış yok.
İşlemci ile ekran kartı kullanımına bakarak bu değerlerde darboğaz var mı?

Yanlışlıkla stress teste girmiştim orada 61 derece olduğunu gördüm (4-5 sn sonra çıktım) onun dışında sıcaklığa bakmadım fakat GPU'nun yüzde 99 kullanılması normal diye biliyorum.

İşlemci ile ekran kartı kullanımına bakarak bu değerlerde darboğaz var mı?

Islemci kullanımın aniden düşmüyorsa bir sakıncası yok normal degerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı