Çözüldü AMD FX 8300 BIOS güncellemesi sonrasında aşırı FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MuhammetSNR

Centipat
Herkese merhaba.
Bilgisayarımda çalışır haldeyken görüntü gölmemesi sorunu vardı. Servise verdim ve BIOS güncellemesi yaptıklarını söylediler. Sanırım BIOS pilide değişti. Her şey güzel çalışıyor ancak masaüstünü yenile yaparken bile belirgin olan bir kasma var. (Bu bizden kaynaklanan bir sorun değil deyip ilgilenmediler bile)örneğin CS:GO oyununda 200E yakın FPS alırken şimdi oyun içerisinde 30-40 FPS alıyorum. Her türlü uygulama ve oyun için aynı durum söz konusu.
Format attım. Tekrar sürücüleri kurdum. Sildim tekrar kurdum ama hala aynı durum söz konusu. Resimde performans değerlerini koydum oyun açıkken. BIOS ayarları default sürücüler güncel. Yardımcı olabilir misiniz?
AMD FX 8300 işlemci.
MSI 970 Gaming anakart.
Gigabyte 1050 Ti ekran kartı.
Kingston 2133 DDR3 RAM 8 GB.
SSD 220 GB (sistem)
SATA 1 TB.
Windows 10 Pro.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    498,9 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum yardımların için teşekkürler. Sorunu buldum . Birisi anakartın üzerindeki slow mode açmış sanırım. Onu kapattım ve inanılmaz bir fark oldu
(Sanırım ss de FPS görünmemiş mühim değil epey bir arttı )
Sorunun çözüldüğüne sevindim hocam. :) İyi oyunlar.
Dostum yardımların için teşekkürler. Sorunu buldum . Birisi anakartın üzerindeki slow mode açmış sanırım. Onu kapattım ve inanılmaz bir fark oldu

Dosya Ekleri

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    940,9 KB · Görüntüleme: 45
Sorunun çözüldüğüne sevindim hocam. :) İyi oyunlar.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı