FX 8320 Ekran Kartı Önerisi

HeLLForce

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, kullanıyor olduğum R9 280 bozularak yeni bir ekran kartı alma gereksinimi duydum. 1660S alacaktım ama darboğaz yapar mı bilmiyorum. Bu işlemciyle stabil çalışacak bir ekran kartı almak istiyorum, önerisi olan var mı?

İşlemci : FX 8320 3.5 GHz
Ram : Gskill 4x2 8gb 1600MHz
Anakart : M5A97 EVO r2.0
PSU : 750W

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sistemden var. Bende ekran kartını değiştirecektim. Bana yeni sistem al dediler.. Benim de anakartım bozulmuştu.

Aynı işlemci ile 4x8 gb ram, ilk önce r9 270x sonra da rx 480 kullandım. BF1, BF5, Pubg ve az da olsa Rainbow Six Siege'de darboğaz yapıyordu. İşlemcinin çıkabildiği frekansa ve çekirdeklere kanma, çok kaliteli ekran kartı alma ve modern oyunlarda 8 gb ram zaten yetmeyecek bu sefer ram darboğazından drop yersin.

Aynı ekran kartı , aynı anakart. Size tavsiyem Rx 570 az da olsa overclock olacaktır ama ayarları arttırarak bir nebze azaltabilirsiniz :)

FX 8150 kullanıyorum. RX 580 var bilgisayarımda 3.9GHz'de kullanıyorum işlemciyi şahsen bir sürü oyun oynadım. Darboğaz yaşamadım. Soğutucun kaliteliyse sıkıntı olacağını düşünmüyorum,benimki daha 60 dereceyi görmedi.

FX 8150 kullanıyorum. RX 580 var bilgisayarımda 3.9GHz'de kullanıyorum işlemciyi şahsen bir sürü oyun oynadım. Darboğaz yaşamadım. Soğutucun kaliteliyse sıkıntı olacağını düşünmüyorum,benimki daha 60 dereceyi görmedi.
4.3'e OC yapabilirim, artık amd ekran kartı almak istemediğimden nvidia ya döndüm. GTX 1660 Super alsam herhalde darboğaz yapmaz.
Aynı ekran kartı , aynı anakart. Size tavsiyem Rx 570 az da olsa overclock olacaktır ama ayarları arttırarak bir nebze azaltabilirsiniz :)
RX 570 darboğaz yapar mı peki oc sız halde?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı