Fx 8320 işlemci ile 2133 MHZ Corsair vengeance pro RAM kullanabilir miyim?

metintu61

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fx 8320 işlemcim var bende, 2133 mhz corsair vengeance pro taktım. Ama işlemci 1866'ya kadar destekliyor gözüküyor. Yani oc yaparsam 2133 olarak kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer anakartiniz destekliyorsa, BIOS'a girip, ramlerinizin fabrika çıkış test voltajına denk gelen mhz değerini seçip, istediğiniz frekansta çalıştırabilirsiniz. Örneğin; ramleriniz fabrika çıkışı 1.5v~2133mhz ise, bu voltajın üzerine çıkmanız gerekmemektedir, 1.5v ile 2133mhz'de çalıştırabilirsiniz

Bende de bu model işlemci var ve 2x4gb G-skill ramlerim var. 1.5v~1866mhz çalışmakta.

Şu an işlemcim 4.8 ghz'de
ramler de 2144 mhz'de çalışıyor.

CPU-ID öyle diyor aslında. :p Ben onun yalancisiyim. (Evet ramler CPU-ID tarafından 1050+ mhz gösterilmekte)

Hayır 2133 Mhz çıkamazsın. Taktığın Ram en fazla 1866 Mhz kadar çıkar ama 1866 ile 2133 arasındaki fark çok belli olmaz merak etme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla (yanlış bilmiyorsam) işlemciye biosdan oc yaparken ayarlayabiliyorsun bir üst hızı fakat eğer rander vs yapmayacaksan gerek olmadığını düşünüyorum. Oyunlar ve gündelik kullanımda hiç bir fark hissedemezsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı