FX 8320 sistem FPS düşüş sorunu

Naykimayki

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar Technopat;

Öncelikle sorundan bahsedeceğim, Google Chrome, Steam gibi uygulamalarda 10 saniyelik kitlenmeler oluyor, bazen Windows açıldığında parola yazma kısmında kitleniyor restart atmak zorunda kalıyorum. En önemli sorunlar GTA V oynarken FPS düşüş meydana gelmesi, oyunu akıcı şekilde oynarken belli aralıklarla bir anda FPS 18 oluyor. Yaklaşık 5-10 saniye süreliğine. World of Tanks yaklaşık 3 saatten sonra, oynarken 80 FPS'den 40 FPS civarına düşüyor, oyunu kapatıp açınca düzeliyor.

Anakartı geçen sene Gigabyte 970a-ds3 anakartımın arıza vermesinden dolayı Msi 970a-g43 olarak değiştirdim. Daha sonra FX6100'den FX8320 işlemciye geçiş yaptım.

-BIOS ve tüm driverlar güncel. (BIOS default ayarlarda)
-Sıcaklıklar normal. (işlemci yük altında 52, ekran kartı 65, anakart 60 derece civarlarında)
-Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum yakın zamanda format attım.

-Ben RAM'lerden şüpheleniyorum, ikisi aynı marka fakat aynı seri değiller. Ayrıca 1333MHz CL9
-RAM slotlarını değiştirdiğimde FPS düşüş sorunun GTAV oynarken daha sık yaptığını gördüm, tekrar eski slotlarına taktığımda daha sık yapmaya devam etti.

-MSI 970A-G43
-AMD FX 8320
-Asus R7 265
-8GB 1333MHz Kingston

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…